ÄLÄ VAAN LUOTA NETTIRAHANTIENAUKSEEN !

---

Älä vaan luota mihinkään sivustoon joka lupaa sinulle helppoa rahaa. Ne huijaavat sinua jotenkin, aina. Ellei tänään tai huomenna, niin jäät siinä vielä leikissä AINA häviölle. Koska kuka perustaisi sivun joka jakelee rahaa toisille . Siinä täytyy AINA olla jokin vilppi joka vie sinulta rahaa. Esimerkiksi tätini haksahti tällaiseen. Parin viikon päästä hän menetti 750 €.

- Eli tehkää töitä jos rahaa haluatte, työnteko se rahaa tuottaa. Ei mitkään huijarinettipalvelut. Saattaa olla "hitaampaa" mutta saat rahan paljon varmemmin kouraasi kuin huijaripalveluilla.

3

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • laizalove

      Olet kyllä oikeassa, hyvä ---.
      Ei noihin juttuihin kannattaisi luottaa....
      Minä en vain ole niihin paljon sattunut törmäämään... Kannattaa tosin aina katella, että mitä siellä netissä tekee....

    • Google Play

      etwaan osaa

    • truthdasa

      Kyllä on semmosia sivuja jossa saat rahaa hitaasti ja jotka oikeasti toimii.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      275
      4699
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3040
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2877
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      30
      2855
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1811
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1664
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1521
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      60
      1429
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1292
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      215
      1190
    Aihe