Mikähän ihme on vikana, kun nettiin ei pääse. Asentelin AIDOLTA Win7 Prof levyltä käyttiksen läppäriin. Mikkisen sivulta downloudasin SP1 ja polton jälkeen asensin senkin. Muuten alkaa ajurit olemaan kohdillaan, vain tuo nettihäikkä on ongelmana, vaikka oikeat ajurit on asenettu. Nettiyhteys on kaapeli sellainen.
Laitevian voi poissulkea, sillä kokeilin netin toimivuuden USB-Live Linux Mintillä ja pääsin nettiin vain tokkaamalla nettipiuhan läppäriin.
Mitenkähän saisi tuohonkin win7 läppäriin netin toimimaan ja pääsisi päivityksiä tekemään?
win7 error #651
10
275
Vastaukset
- windowstentulee
Virheen numero on aika yllättävän suuri, ettei ollut peräti virhe numero #1000002324?
Windows 10/Ten tulee ja on seuraava järkevä käyttöjärjestelmä.- ei nettiä
Kyllä se virhenumero on juurikin tuo 651, kuten kuvakaappauksesta näkyy.
http://aijaa.com/JgLR1O
Olisiko antaa ohjetta tuohon kyseiseen ongelmaani? Enhän kysynyt tulevista käyttöjärjestelmistä, kun ne eivät kiinnosta minua pätkääkään. Minua kiinnostaa se, miten tällä win7:llä pääsen nettiin.
Jos ajuri on varmasti oikea niin kokeille poistaa se ja asenna uudestaan.
- ei nettiä
Kiitos asiallisesta vastauksesta, mutta ajurit on poistettu ja uudelleen asennettu. Pariinkin otteeseen, vaan aina tulee tuo virheilmoitus.
Kai sun nettiyhteytes on PPP over Ethernet? Jos on niin tuossa on toimiva FIX
http://www.ashout.com/error-651-with-pppoe-connections-in-windows-7-fix/- ei nettiä
No niin, nyt olisi taas aikaa panetua ongelmaan. Kiitos valaisevista linkeistä, jotka osoittavat, että en ole ainoa, joka probleeman kanssa painiskelee.
Eiköhän joku noista linkkien ohjeista toimi, jotta saisin miniän läppärin nettikelpoiseksi. Saas nähdä, miten käy. Jos noilla linkkien ohjeilla ei netti avaudu, niin asennan ( miniän luvalla ) Linux Mintin. Sehän sentään osottautui täysin toimivaksi, kun Livellä kokeilin. - hoopo.
laitehallinnasta onko siinä verkkortin ajuria seiskalla, yleensä puhtaalla asennuksella verkkokortin ajuri häipyy
toisaalta läppäreissä on usein ulkopuolinen verkkokortti/verkkosovitin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po653787Niin voimakkaat tunteet
Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi162695Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen
sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk242634Puhe on halpaa
Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.441856- 251626
- 1211391
Nainen, se on vain karu totuus, että
sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja2801332- 1261325
Joko aiheuttamani pettymys
on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.901299Miksi miehet hermostuvat tyhjästä?
Olen tässä viimeisen vuoden sisään pudottanut melko reilusti painoa mikä on sitten saanut useammankin lähipiirin aiemmin911261