tiedustelisin hieman Viisumi asioita Brasilian suuntaan. Tarkoitukseni on lentää brasiliaan lokakuussa Recificin lentokentälle josta jatkaa maceioon. Majoittaudun kanadalaisen ystävän kanssa maceioon vuokra-asuntoon. Aikomukseni maassa on nähdä brasiliaa ja tavata brasilialaisia ystäviä, sekä myös antaa heille koulutusta media-alan eri tehtävissä kuten video-editointi, graafinen suunnittelu yms. Myös ajatuksena olisi hakeutua maceiossa myös portugalin kielikursseille.
Tarkoitukseni olisi olla maassa 6kk ja olen tietoinen, että ensimmäiset 3kk voisi olla ilman viisumia mutta tämän jälkeen poistuttava maasta 90päiväksi jotta voi palata uudelleen , tai sitten uusia viisumi 3kk lisäajaksi.
Mitkä ovat teidän näkemyksenne asiasta, miten tässä voisi ja kannattaisi menetellä, tuon viisumin uusimisen kannalta 3kk ajaksi?
VIISUMI Brasiliaan
brasseihin1
2
522
Vastaukset
- ihanamaa1
Viisas vastaus - kannattaisi hankkia 6 kk:n viisumi Brasilian suurlähetystöstä. :)
- riodejan
Toivottavasti viisumikäsittelijät eivät laske tuota kouluttamista työksi, vai aiotko hankkia työviisumin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_232473Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.531753Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup111084Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu2971040- 259982
- 146893
- 56864
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.110759- 46745
Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua8728