miten pääsen näyttelijäksi. Tiedän jo että on koekuvauksia mutta en tiedä missä tai milloin. Haluan isona näyttelijäksi ja haluaisin aloittaa jo nyt ( kun olen 12 ) . Haluaisin niin niin kovasti näytellä missä vaan mainoksissa, TV sarjoissa elokuvissa. Jos olet lukenut tämän viestin pyydän koko sydämmestäni että autat minua kertomalla koekuvauksista tai mistä vaan mikä on tärkeä tietää
Vastaukset 5
- dsagdag
On äärrimmäisen harvinaista, että pääsee tv-sarjaan/elokuvaan,
ilman kokemusta näyttelemisestä koska kilpailu alalla on kova.
Teatteri on paras väylä kyseiseen ammattiin,
eli paikkankunnaltasi jos löytyy harrasteteatteri nii suuntaa itsesi sinne. - vkhu
Lina Turkama sai naispääosa roolin elokuvasta Elokuu , vaikka ei ollut näytellyt missään aikaisemmin.
- !!!
Poikkeuksia tietysti löytyy, mutta harrastajateatteri ehkä ainoa hyvä vaihtoehto,niitä on pienilläkin paikkakunnilla. vaikea työllistyä alalla, ja pitää oikeasti olla todella hyvä ja erottua joukosta. kannattaa harrastajateattereista hankkia kokemusta ja kun on ilmoituksia jostain koekuvauksista tai ilmoituksia että hakevat rooleihin niin kannattaa tietenkin hakea ja olla itse aktiivinen!
- paluumuuttaja Iowast
Meet salkkareihin ja teet Pääkköset, olet leffastara ilman osaamista kunhan vaan näytät tyhmältä. Tietysti jos on esim. Pihla Viitalan ulkonäkö ja osaaminen niin pääsee vaikka ulkomaille isomman budjetin elokuviin.
Haluamalla ei pääse mihinkään, edes statistiksi. Itse yritin jenkeissä päästä avustajaksi, mutta olin liian pitkä ja erikoisen näköinen. Ei auttanut vaikka mitä yritin. Manageriakaan ei saa jos ei ole yhtään kokemusta, meinaan sellaista manageria joka saa sulle töitä. - !!!
Harrastaja teatteriin hankkimaan ensin kokemusta näyttelemisestä ja sen jälkeen yrittämään koekuvauksiin tai muuhun sellaiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791319
- 851226
- 96967
- 48813
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40713Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83599Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä29516Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111510Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44478Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33455