onkjo tietoa valletta/slieman, miksei koko maltan paikallisbusseista? paljonko on kertamaksu? mistä voi kattoo?
maltan bussit?
4
773
Vastaukset
- VisitMalta
VisitMaltan nettisivuilta löytyy linkkiä bussiyhtiön sivuille ja aikatauluihin. Kertamaksu tais olla jotain parin ekun luokkaa ja viikon piletti 12 ekua.
Maltahan on niin pieni saari (pituus 27km, leveys 14km), että tämä "paikallisliikenne" kattaa miltein koko paikan. - mnbvcdfrgthy
Tässä on bussiyhtiö
http://www.arriva.com.mt/home?l=1 - merkkinimi
Viime vuonna tuolla käyty. Blogitekstissä jotakin kokemuksia busseistakin, sekä positiivisia että negatiivisia...
http://menematkoihisi.blogspot.fi/2013/09/malta-164-2342013.html - maltalle
Ihan uutta tuoretta tietoa: paikallisbussin lippu maksaa 1,50€ ja on voimassa aamusta iltaan mutta ei enää siis yöliikenteessä (taisi olla yöliikenteen busseissa N-tunnus kuten meillä ainakin pk-seudulla). Lippu siis voimassa koko päivän ja vaihtaa voi bussista toiseen rajattomasti. Kuskeista sen verran että 1 kuski sadasta saattaa hymyillä, juuri niinkuin meillä suomessa. Ympäri maailmaa siis tuo bussikuskin työ on mitä on. Busseissa ihan normi matala-lattia autoja. Hieman ahtaita seisoskella kun paikalliset sekä turistit niitä oikeasti käyttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot533522Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe262936- 282594
- 732439
- 182211
- 512152
- 561901
- 581696
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111583- 171495