Hei,
onko teillä kokemusta collien anaalirauhasista? onko tyypillistä, että ne vaivaavat useasti, joutuu siis tyhjentämään usein? itselläni nyt 2v collienarttu ja anaalirauhaset ovat nyt ruvenneet vaivaamaan.Ne leikataan nyt lokakuun alussa. Hieman pelottaa. Edellisellä colliella joskus kauan sitten ei ollut mitään vaivoja.
Anaalirauhaset
collis1
3
311
Vastaukset 3
- Nappöstelijä
Jos ei aivan raakaa lihaa kestä niin lihapitoisella ruualla on jotkut saaneet pidettyä tyhjinä anaalit. Esim. TOTW
http://www.petenkoiratarvike.com/tuote/taste-of-wild-pacific-stream-canine-136-136-kg/8124971/- Sietäis tutkia
asiaa oikeasti paremmin, että mistä oikeasti johtuu tää nykyinen anaalirauhasten tukkeutuvuus buumi. Ei meinaan kyllä ole ravintoon liittyvä juttu oikeasti. Joku muu sen aiheuttaa, mutta mikä on se oikea aiheuttaja.
- Ei ole tyypillistä
ei colliella eikä millään muullakaan koiralla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4572067- 1631357
- 761222
- 941203
- 1141157
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku1871133- 100793
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.58766- 47753
En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58695