Cr125vm 2003. Mäntä vaihdettu kaksi kertaa mutta mitenkähän tuo alapää kestää. Männänvaihdot tehty 38t ja 84t kohdalla huoltovihkosen mukaan. Runkolaakerit kai kestää mut miten tuo kiertokanki? Pystyykö laakerin kunnon testaa ihan käsin jos ottaa pytyn pois tieltä. Retuuttaa sitä ylös alas vai miten? Vai onko parempia helppoja konsteja todeta väljyydet.
Mieluusti ajaisin vielä ens talven ja sit isompaa huoltoo
Vauhtipyörästä kun tempoo nii ei tunnu klappia yhtään....
kk alalaakerin vaihto
ajettu vaan...
4
168
Vastaukset
- eliashaapala
- Vaihda!!
Vähän riippuu ajosta,jos jäärataa 80tuntia niin veivi olis tullut jo lohkosta läpi. Ainakin piiksessä. Köröttelyä sattaa kestää vaikka miten.
- Asiaatuntematon
Ei kai sitä alalaakeria tarvitse juuri koskaan vaihtaa, vaihteisto kuluu loppuun aina ennen kiertokangen alalaakeria. Tai näin minulle on tällä palstalla asiantuntijan toimesta kerrottu.
- Vaihtoo......
Kiertokangen laakeri on koitunut monen crossin surmaksi
.Menee mäntä ja sylinteri ja oikein huono säkä niin halkee lohkot ja menee kampiakseli kieroksi.
Holo holo laakerin tuntee selvästi ihan käsinkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot273425Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe132828- 282504
- 421927
- 531779
- 151760
- 451626
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101468- 541444
Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta
Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule2641164