Mutta näköjään se ei ole edes lentäminen vaan ainoastaan lipunmyynti, se on tärkeämää kuin lento,lentoturvallisuus tai edes matkustajien viihtyvyys.
Finnair keskittyy "ydintoimintaan"
Way to go!
10208
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
mitäs työtön vingut?
Oikea kysymys on siitä mitä SINÄ oiekin marmatat taas, ei sinulla ole mitään sanomista sisältöä missään tekstissäsi, vingut kun sika karsinassa ilman elämää. :)
Ehkä teidän ladossa ei opeteta käyttäytymistä mutta yrittäisit edes vaikka kuinka kateutta narskuttelet.
te ootte ihan luusereita!
Mitä tarkoitat? Ihan fiksua olisi perustella mielipiteitään eikä vain mölistä.
Lentoturvallisuus on maailman ykkönen, katso JACDEC 2012.
Lentojen täsmällisyys on noin top-5 kärkeä koko 2013, katso FlightStats Performance Reports.
Viihtyvyyttä parannetaan asentamalla uudet full flat -bisnespenkit vuoden 2014 aikana koko laajarunkolaivastoon.
2015 uusia A350XWB-koneita.
Uusia A321ER-koneita syksystä lähtien ja uudet tabletit viihtyvyydeksi.
Pekka Terävä ja Tomi Björck suunnittelevat uuden menun syksyksi 2013.
Mutta mistä SÄ oikein puhut?
kannattaisi aloittaa ruokapuolen suunnittelu economista;),ihan turhaa mainostaa aina bisnestä! jos se on noin tärkeä,eikö kannattaisi ottaa ecosta penkit veks ja laittaa koko kone bisnes-koneeksi ??
Bisnesluokka ammottaa muutenkin tyhjyyttä, sakki on väsynyt siihen että ostetaan helv. kallis lippu ja sitten suuresti mainostettu penkki ei toimi ja viihdejärjestelmä on kupeena, istu siinä sitten 10h.
Hei älämölö.
Tietosi on vuodelta 2012 sen jälkeen on ollut taas YT;T eikä homma enää toimi.
Äläkää ruokkiko näiden syrjäytyneiden ja muiden häviäjien trolleja.
Keskitymme ydinliiketoimintaan on sitä jo vuosia tuttua perusjargonia tai hevonpaskabingoa, millä perustellaan milloin mitäkin ja usein sellaistakin millä ei ole mitään tekemistä ydinbisneksien kanssa. Ja se ydinkin vaihtuu jollain firmoilla muutaman vuoden välein.
Nyt vaan myydään lippuja ja tiiraillaan tuloksia vuodelta 2011 ja eletään siinä toivossa että homma vielä luistaa entiseen tapaan vaikka sakkia on vähennetty ja koneet kääntyilevät jatkuvasti takaisin.