Syksyn sävel - se elää! Elää kuin zombie! Tämänsyksyiseen säveleen on koottu aimo annos 1970- 80-lukujen tähtiä. Kisan tarkoituksena on tietysti koota kaikki yli viisikymppiset telkkarin ääreen ja osallistumaan maksulliseen äänestykseen! On ihanaa tietää kuuluvansa toiseksi suurimpiin ikäluokkiin ja olevansa rahastettu.
Mukana mm.:
Markku Aro!
Freeman!
Vicky Rosti!
Muska!
Kake Randelin!
Pauli Mustajärvi!
http://www.iltalehti.fi/viihde/2013090517453540_vi.shtml
Ja muuten... Olen itsekin yli viisikymppinen ja Syksyn sävel oli ihan kiinnostava 1970-luvulla. Siis 1970-luvulla. Rajansa nyt kuitenkin härskillä bisnekselläkin.
Syksyn sävel nuoleskelee viisikymppisiä.
2
221
Vastaukset
- BB-Hilma
Naapurissa kuuskymppisissä keskusteltiin julkkis bb:stä niin vilkkaasti, että porukka kyllä tuntuu seuraavan tapahtumaa eikä aio hellittää jatkossakaan, joistakin päinvastaisista kommenteista huolimatta. Mutta niinhän se on että kysyttäessä kaikki kattoo vaan uutiset ja tarkoin valittuja dokumentteja. Totuus on muuta, eli BB taviksilla ja julkkiksilla, sekä tanssikisat ym.
Silti tv-kanavat yrittää houkutella mahdollisimman nuorta ja trendikästä väkeä äärelleen. Oikein valittavat, jos yli 45-vuotiaat pitävät heidän ohjelmistaan. Kattookohan se yläikäraja 34 -porukka telluohjelmia edes netistä? Vai riittääkö heille youtuben pätkät? Ja mikä vika kurttusemmassa ja kypsähtäneemmässä katsojassa on? Eihän se naama sinne ruudun toiselle puolelle näy. Onneks ei oo Erkki Liikanen tai Mikko Alatalo.. eikö se jokin retro-ohjelma oo ollu telkussa, pari jaksoo katsonu.
Tuleepa noita uusia laulajia, ettei mua haittaa vaikka konkarit kisailee.
Oikeestaan ihan kiva.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1756702Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1073173Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1041885Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am631670- 191609
"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?371445Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111320- 641243
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m151223Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N751143