Eli Suomen lastensuojelu on Saatanan riivaama.
Lue kaikki Paljastuksista: http://akisaarikoski3553.blogspot.fi/2013/08/suomen-lastensuojelu-tyoskentelee.html
Suomen lastensuojelu työskentelee Saatanalle
8
308
Vastaukset
- salapoliisityötä
Turusta kaipaan tietoja. Siellä haisee ja tosi pahasti myös.
- Jotain tolkkua...
Parempi ettei sotki maallisten asioiden hoitoon mitään mielikuvitusolentoja, joita itse näkee ja joiden kanssa seurustelee. Tulee heti mieleen tuollaisista puheista, että varmaan on ollut syytäkin huostaanottoihin, jos sellaisesta kyse. Sitähän ei asianomainen kerro, että minkä takia syyttää viranomaisia vaan "paljastelee" lähinnä muista. Onko omat jauhot ihan puhtaat, mitä esitellä?
Jos lapset altistetaan tuollaiselle pelottavalle uskomusmaailmalle ja saatanoille, niin on varmaan täysin aiheellinen väliintulo ollut. Kun vielä blogissa lukee, että vankilassakin on istuttu. Mutta bloginpitäjä et kerro, mistä rikoksesta. Ilman rikosta ei vankilassa istuta. Ja sakkojakin on jouduttu maksamaan, syyttä tietenkin nekin aina rikollisen mielestä. On aivan loogista, että lapsia ja heidän kehitystään suojellaan. Näin ajattelen ihan tavallisena perheenäitinä.
Saatanat on vain uskisten päässä, ei ulkopuolella. Siksi vain uskikset näkee näitä eikä muut. - 8 lasta+21 lastenlas
Jos aikuiset kantaisivat vastuunsa, lastensuojelua ei tarvittais.
Raamattu on hyvä neuvonantaja. Sen ohjeita noudattamalla, elämässäsi on siunaus.
Laittakaa lapsillenne rajat, mutta rakkauden avulla.- pahoinpitelyrakkaus
Raamattu sanoo, että joka vitsaa säästää se lastaa vihaa. Samoin Raamattu käskee tapattamaan tottelemattomat poikalapset kaupungin portilla.
En sanoisi raamattua kovin hyväksi lastenkasvatusoppaaksi.
Iäkäs ystäväni, nyt jo yli 80 v mies varttui lestadiolaisperheessä. Perhe piti raamattua kasvatusopuksenaan. Poikaa piestiin joka viikko ilman mitään syytä sen takia, että sillä haluttiin osoittaa kuinka paljon poikaa rakastettiin ja haluttiin elää raamatun mukaan. JOka kerta pieksämisen jälkeen pojalle sanotiin, että tämä on rakkautta. :(
Nuo pahoinpitelyn muistot eivät ole vieläkään hänen mielestään haihtuneet, vaikka moni muu muisto on mennyttä. Ikuiset arvet jää.
Raamatun jumala ei ole sekään mikään isähahmo, ilkeä kostonhimoinen ja julma sadisti. - mm,,lklkjjjkjkjkmmm
pahoinpitelyrakkaus kirjoitti:
Raamattu sanoo, että joka vitsaa säästää se lastaa vihaa. Samoin Raamattu käskee tapattamaan tottelemattomat poikalapset kaupungin portilla.
En sanoisi raamattua kovin hyväksi lastenkasvatusoppaaksi.
Iäkäs ystäväni, nyt jo yli 80 v mies varttui lestadiolaisperheessä. Perhe piti raamattua kasvatusopuksenaan. Poikaa piestiin joka viikko ilman mitään syytä sen takia, että sillä haluttiin osoittaa kuinka paljon poikaa rakastettiin ja haluttiin elää raamatun mukaan. JOka kerta pieksämisen jälkeen pojalle sanotiin, että tämä on rakkautta. :(
Nuo pahoinpitelyn muistot eivät ole vieläkään hänen mielestään haihtuneet, vaikka moni muu muisto on mennyttä. Ikuiset arvet jää.
Raamatun jumala ei ole sekään mikään isähahmo, ilkeä kostonhimoinen ja julma sadisti.Puhut nyt varmasti 1933-38 käännöksestä. Tarkistapa sana 2013 käännöksestä tai englanninkielisestä kuinka se siellä sanotaan.
- Ytyvbhbubububuubub
A. Saarikosken mielestä Suomi mm. aloitti talvisodan. Se siis siitä!
- Hus paha pois!
Eipä tulisi mieleenkään klikata itseäni moisiin blogeihin. Avaaja itse on "saatanasta", kun ei halua muka ymmärtää, että internetisivujen mainostamiseen on oma osastonsa!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait102898- 392527
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381393- 841330
- 631211
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40959Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.124853- 32786
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi27635Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan58596