Valittaja työkaveri

Voi voi kun sataa vettä,on kuuma,tuulee,on nälkä, on jano, ei ole nukkunut, on nukkunut liikaa, ei ole syönyt, on syönyt liikaa, on kylmä, ei jaksa, töitä liikaa, töitä liian vähän, kynnet katkeilee, hiukset huonosti, iho kuivuu, kotona sitä ja voi voi kun taas tuota ja voi voi kun se sitä ja tätä ja voi voi........Aaaaarghhhhh!!!!!!!!!!
6244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kainuulaista kansanhuvia on valittaa kaikesta! Jos kehuskelee
liikaa miten hyvin menee, voi työkaverit alkaa katsomaan kieroon
kateuksissaan : )

Äänestä

Siinä sinulla on kestämistä ihan liiaksi. Joidenkin elämäntarkoitus on valittaa ihan kaikesta ja näin yrittää saada kanssaeläjät samaan kelkkaan. Tämä ihmistyyppi on manipuloinnin erikoisosaajia ja heitä pitää osata varoa oikeasti, muuten ne pilaavat sinunkin elämäsi.

Ota asia puheeksi esimiehesi kanssa ja vaadi työkaverin vaihtoa, ellei suostu vaadi kovemmin ja kovemmin kunnes vaihto toteutuu. Älä pilaa omaa työaikaasi valittajan valitusten kuunteluun, eihän sitä valitusvirren kuuntelua kestä kukaan.

Kovempi tapa lähestyä ongelmaa on laukoa valittajalle päin naamaa mitä mieltä olet hänestä ja hänen puhenaiheistaan. Kannattaa olla varovainen, koska valittajat ovat jo valmiiksi henkisesti aivan romuna, useimmat heistä on oikeasti mielisairaita, jotka eivät kuulu työpaikalle vaan osasto 12 KAKS mäelle !

Äänestä

Rasittava varmaankin tuollainen työkaveri !! Eikö sitä ruotuun jotenni saisi??

Äänestä

Mannet eivät valita työoloista, koeta löytää jostain sellainen työkaveri.

Äänestä

fantastista, ihanaa, suomi nousuun, hyvä kajaani, hyvä me, olemme paras, ... Suomi, oppimisen suurvalta... Suomi, maailman toimivin yhteiskunta ... olemme mallimaa ...

Äänestä

Valittajan aloittaessa virtensä kannattaa päästää hiljainen suhupieru. Hajun levitessä suuntaa syytävä katseesi valittajaan. Takuulla loppuu valitus siihen paikkaan.
Harjoittele suhupierun antamista kotona, ettei tule soundin kanssa. Se pieru.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


valittaa kaikesta kirjoitti:

Voi voi kun sataa vettä,on kuuma,tuulee,on nälkä, on jano, ei ole nukkunut, on nukkunut liikaa, ei ole syönyt, on syönyt liikaa, on kylmä, ei jaksa, töitä liikaa, töitä liian vähän, kynnet katkeilee, hiukset huonosti, iho kuivuu, kotona sitä ja voi voi kun taas tuota ja voi voi kun se sitä ja tätä ja voi voi........Aaaaarghhhhh!!!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu