Onko kukaan näistä linuks vainoharhoista ajatellut sitä, että vaikka kaikki yhdysvaltain asukkaat, 316milj. kansalaista palkataan lukemaan NSA:n avaamia viestejä, kerkiäisivätkö ne sittenkään?
NSA-vakoilu kannattaa!
Linuks Vainoharha †
15110
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
1) olet suuuuuuri ldl00tl !!!
2) NSA urkinassa ei ihmiset NSA:lla luke mitään sähköposteja ensisijassa, vaan älykäs ohjelma käy läpi etsiskelemän avainsanoja, esim "boston pressure cooker bomb", vast silloin NSA ohjelma hälyttää ja joku tarkastaja saatta astu kuvaan.
Koitahan ehdottaa tuota ihmisvoimin tapahtuvaa lukemista NSA:lle :D Olisihan tyhmille jenkeille tekemistä.....
Etkö vieläkään tajua???
Ei se tajua, koska sillä on tubutin tietokoneella! Tubutin tunnetusti tyhmentää.....
Ovatko meidän tavallisten ihmisten tietoturva sitten uhattuna? Läpäistäänkö me näillä tuiki tavallisilla sähköposteilla NSA:n seula?
NSA on suurin yksittäinen suomenkielen tulkkien työllistäjä.
Se juttu toimii sillein, että botti katsoo kuka on ollut yhteydessä kenenkin kanssa s-postilla.
Jos joku sattuu viestittelemään tietoturvayhtiön pomon, poliitikon, toimittajan tai sotilaan kanssa ja joku edellä mainituista taas on viestitellyt......
on pelkkä hyötyohjelma ja toimii vain iranissa.
Aloittajalta aivopieru, vaan ei voi kauhalla vaatia.
...linuks-hihhulille luu kurkkuun!
Kerkiää ainakin kotiovelle päivässä, mutta minne ne eivät kerkiäsi?
Now We Know Why Googling 'Pressure Cookers' Gets a Visit from Cops
http://www.theatlanticwire.com/national/2013/08/government-knocking-doors-because-google-searches/67864/
Ei Google ole se avainsana. Vaan poliisit hakkaa sut lähes kaikkialla mikä viittaa USA:n turvallisuuteen. Sama alkaa myös toistumaan suomessa ;( VITTU!
Mikä noita linux hihhuleita vaivaa ? Vaikka kyllä "rikollisten" on oltava varpaisillaan, sillä rosvoja ja paskanjakelupoitsuja linux hihhulit todella on ainakin näiden sivujen kirjoitusten tyhmistä kirjoituksista !
öö..h ja olet ilmeisesti windows-käyttäjä,.........joten?
Mistä "arvasit" ? Siitäkö, että en peukuttanut 25 plussaa, kun sinä linux hiippari tekee !!!!!!!!!!!!!!
Ihmiset ovat hyväuskoisia hölmöjä. Kukaan ei käytä Suomen valtion budjetin verran rahaa löytääkseen muutaman pomminheittäjähörhön.
Ainakin NSA näyttää palkkaavan näitä asian vähättelijöitä pikkurahalla.