Vielä kerran Heikki ?

Heikki Kovalainen, 31, luottaa mahdollisuuksiinsa saada kisakuljettajan paikka F1:iin ensi kaudeksi.
Kovalainen menetti täksi kaudeksi paikkansa Caterham-tallissa. Ajokilometrin F1-ratin takana eivät kuitenkaan loppuneet kokonaan, sillä Caterham kutsui Kovalaisen kauden alussa testikuljettajan rooliin.

- En ole neuvotellut vielä tallien kanssa. Keskityn nyt täksi vuodeksi saamaani rooliin, sillä minulla ei ole vielä mitään pysyviä suunnitelmia ensi vuotta ajatellen, Kovalainen sanoi brittikanava Sky Sportsille.

- Ei nyt puhuta 100-prosenttisesta varmuudesta, mutta sanoisin omaavani hyvät mahdollisuudet, Kovalainen vastasi kysymykseen mahdollisesta paluusta kisakuljettajan töihin ensi kaudella.

Kovalainen on toistuvasti painottanut, ettei hän aio keskittyä etsimään sponsoreita, jotka voisivat tuoda tallille rahaa - ns. maksukuskin asema.

- Siinä ei ole mitään väärää, jos jollain on rahaa takanaan. On olemassa hyviä kuljettajia, joilla on olemassa budjetti, mutta minä en etsi sellaista. Toki jos jollakulla on rahaa, niin minulle voi soittaa, Kovalainen murjaisi.

Kovalainen voitti aktiivivuosinaan F1:ssä yhden osakilpailun - Unkarin GP 2008 - ja ajoi palkintopallille neljästi.

5

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jocken joll

      Säästä paukkusi junkaukseen!

    • myyräntyötä

      myyräntyötä

    • Pyyhe jo kehään!

      Todella säälittävää....

    • Sonera1

      Suomen "nopeinheikki" HAHAHAHAAA!!!!!

      • julle09

        On se kuitenkin maailman nopein Heikki!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      252
      2328
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      192
      1704
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      50
      1379
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      51
      1057
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      41
      846
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      15
      827
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      31
      810
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      23
      788
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      25
      786
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      647
    Aihe