"My Place Hotel, located in the prestigious Royal Borough of Kensington and Chelsea is just a stones throw away from the lively and colourful Earls Court Road with its many restaurants, bars and shops...."
En tiedä mitään alueista Lontoossa, mahtaakohan tuo olla turvallista aluetta näin yleensä ottaen, että jos siellä yöpyisi matkalla? Ensimmäinen matka kyseessä ulkomaille...
My place hotel - mikä ja millainen
2
167
Vastaukset
- Miippainen
En ole koskaan ko. hotellissa yöpynyt mutta vaikuttaa parhaat päivänsä nähneeltä ja kulahtaneelta. Tosin ihan normaalia hintaansa nähden. Mikään romanttinen luksushotelli tuo ei kyllä ole.
Itse en tuota bookkaisi. Jos et ole paljoa reissannut niin suosittelisin että bookkaat jostain tunnetusta ketjusta. Se ei välttämättä takaa laatua mutta jonkinlainen taso on helpommin odotettavissa.
Earl's Courtin tubeasema tuossa on nurkan takana joten siitä suhaa kätevästi kolmella eri linjalla mihin lystää joten yhteydet on ainakin kunnossa.
Alueena ihan normaalia vaikka ei omiin suosikkeihin kuulukaan. Normaalilla järjenkäytöllä tässä kaupungissa yleensä pärjää. - Lontoofani
Hoelli on tosi lähellä metroasemaa, ihan lähimmän kulman takana. Helppo liikkua. Itsessään hotelli oli hieman nuhruinen, mutta perussiisti. Ei lähellekkään suomalaista Sokoshotellitasoa, mutta paikallisesti normi kolmentähden hotelli. Kylppärissä amme ja erilliset kylmä-/kuumahanat. Huoneessa jääkaappi. Vuoteet olivat hyvät. Perussiivous joka päivä.
Aamiaisella kahvi/tee, tuoremehu, mysli/murot, leikkele ja juusto, kananmuna, paahtoleipää ja marmeladi, purkkiananaspaloja. Sama setti joka aamu.
Lähikadulla muutama pieni ruokakauppa, josta sai juomiset ja muun tarpeellisen. Lähellä myös useita pubeja, kahviloita ja burgerpaikkoja.
Turvallisuusongelmaa en ole koskaan kokenut Lontoossa, tosin kookkaan mieheni kanssa liikkuessa asiaa ei edes tarvitse ajatella.
Alue sinänsä ei erityisen miellyttänyt. Pidän enemmän Bayswaterin alueesta, jossa hotellitarjontaa kyllä löytyy.
Kiva kun olet lähdössä reissuun, rohkeasti matkaan vaan! Lontoo on aina hyvä valinta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k502224Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82922Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11904Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖23874- 68863
Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt51821Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me117816Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49749Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu9743vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22733