palkkaa. kyllä kelpaa tehä raksahommia. Teen 8 tunnin päiviä. Nyt olen yhel purkutyömaalla jossa pitää alkaa maalamaan kohta seiniä. Työnantajani saa n tonnin palkkatukea kelalta. Ei se mua haittaa kunhan töitä piisaa. Kyllä orjana olo on kivaa.
Vastaukset 3
- 80h/vkTessiin
Kannattaa olla tyytyväine toho rahaa,ite saan tuon verra kuukaudessa ja 80 tuntisia työviikkoja teen. Ja perse kipeenä joka päivä töistä kotii ku pomolla on niin hirveen kokone kyrpä huhhuh!! Joten lopeta toi lässyttäminen ja tee töitä perkele.
- öhgugpigu
Jahas. Purkutyömaalla maalataan seiniä : )
- Puran ja piikkaan
purkutyömaalla jossa pitää alkaa maalamaan kohta seiniä.
Tossa kyllä mainittiin että pitää alkaa maalaamaan KOHTA seiniä. Tarkoittanee sitä että siellä ensin puretaan ja sitten maalaataan jäljelle jääneet seinät tai vaihtoehtoisesti ensin puretaan, sitten tehdään uusia seiniä ja ne maalataan.
Et oo tainnu olla koskaan purkutyömaalla tai noin fiksuna et oo tainnu olla ylipäätään millään työmaalla.
Aloittajalle sen verran vaikka jo vanha viesti onkin että ei se 9 € mitään PALKKAA ole vaan kulukorvausta. Työkokeilija ei saa palkkaa ollenkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134762Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197720Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars102686Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47667Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!28653- 61629
- 47590
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59535Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520