Miespuolista kämppistä Helsingin kantakaupunkiin?

dooberee

Moi! Olen 25-vuotias 2-vuorotyössä käyvä naissukupuolta edustava musiikinharrastaja. Asun tällä hetkellä pienessä yksiössä Kalliossa, mutta kaipaisin ympärilleni tilaa ja mahdollisesti uuden toverin, jolle voisin syöttää ylijäämäruokia ja pyytää leffaseuraksi olkkarin sohvalle. Haluaisin myös vessan johon mahtuisi uusi pesukoneeni, joka tällä hetkellä kerää pölyä veljen autotallissa.

Tytöt on ihan kivoja ja mua ei haittaa jos sellaisia on kylässä, mutta tiedän kokemuksesta, että herrashenkilön kanssa olisi luontevampi asustella. Kuvailisin itseäni rennoksi tapaukseksi, joka tutustuu mielellään uusiin ja erilaisiin ihmisiin sekä on avoin maailmalle. Arvomaailmaltani olen liberaali ja poliittisesti kallistun vasemmalle, mutta politiikka ei kuulu välttämättä suosikkiaiheisiini. Mainittakoon tämä siksi, että kokoomusnuoret ymmärtäisivät olla innostumatta ehheh. Musiikkia kulutan suurissa määrin, ja sen suhteen olen melko kaikkiruokainen. Kunhan NRJ ei ole lempikanavasi/et omista Cheekin tuotantoa, mua ei niin kiinnosta. Saatan satunnaisesti soittaa ja laulaa kotona, mutta jos et kestä sitä kuunnella, se on ihan ok, voin harrastaa sitä myös yksinäni. Mielenterveyteni on myöskin kunnossa, ja sitä toivon myös sulta.

Mä en käy Seduloissa saati muissa keskustan yökerhoissa, jos joskus satun viihteelle lähtemään, Kallion pubit ovat enemmän mun juttu. Päihdepolitiikaltani olen avarakatseinen, mutta toivon, etten joutuisi katselemaan nurkissani nitkuilevaa pirinistiä tai joka viikonloppu laattakännit vetävää teiniä.

Eli yhteenvetona: Haluaisin löytää uuden kaverin mieshenkilöstä, jonka kanssa mahdollisesti vielä tämän vuoden puolella etsiä kaksio/kolmio kantakaupungin alueelta. BFF ei kuitenkaan ole hakusessa, joten arvostan myös omaa rauhaa ja menoja. Vakituiset tulot ois ihan jees, en halua tapella vuokranmaksusta tai muista yhteisistä kuluista.

Jos tuntuu siltä, että isommat asuintilat ja tällainen hieman omaperäisempi, mutta silti niin normaali tyttönen kelpaisi kämppikseksi, pistä viestiä alle!

4

479

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aatami6

      Moi! Kivasti kirjoitat. Saatan olla etsimäsi henkilö. Olen itse 25v työssä käyvä mies. Olen viimeiset 5 vuotta asunut yksiössä, mutta nyt kaipaan seuraa ja isompaa tilaa, vähintään 60 neliöä.

      Kerron mielellään lisää itsestäni, mutta mieluummin s-postitse. Jos vielä kiinnostaa, laita viestiä [email protected] :)

      -A

    • kämppä haussa
    • dooberee

      Kämppis on löytynyt, kiitos ja hei!

    • Jose

      Moi olen kiinnostunut, paljonko pitää maksaa kk ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      529
      2579
    2. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      52
      2225
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      206
      2186
    4. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1578
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      219
      1479
    6. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      50
      1386
    7. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      97
      1349
    8. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      62
      1151
    9. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      94
      1131
    10. Unohdettu parannuksen kaste

      Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?
      Kaste
      693
      1035
    Aihe