miten tältä palstalta saisi pois spämmääjät - eli nämä samaa Kari sitä kari tätä vatvojat.
Palstan laatu
karisitä
42205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Entäs nämä "kiemuparkki, iiskotti, liehuletti, kettingit kilisee" spämmääjät eli nämä samaa Iisakki sitä Kiemunki tätä vatvojat?
Mitenkäs nämä poistetaan?
Entäs nämä Vekan solvaajat? Miten tältä palstalta saisi pois?
Ne vois vaikka jäädäkin.
Eivät nämä henkilöt ainakaan pääse unohtumaan, kun nimensä joka päivä täällä vilahtelee.
Tosiasiat ja niihin vaikuttaminen ja vaikutukset tutkitaan sitten muilla foorumeilla.
Ainakaan henkilökohtaisesti itseeni eivät nämä tuulenhuuhtojien lausumat vaikuta mitenkään.
Henkilökohtaisen itsesi takia nykyisessä epäkiitollisessa poliitikonhommassasi oletkin, miksi siihen mikään vaikuttaisi. Nimesi on mikä on valitettavasti.
Niinpä.
Ennenkaikkeahan tämä on vainoharhaisten purkautumispalsta.
Siis tarpeellinen terapeuttisessa mielessä.
Joko terapiasi alkoi, "mainosvaikutus hyvä"?
Pura vaan täällä pahaa mieltäsi se helpottaa.
Itseäni kiinnostaisi tuo demarien ehdottama kansallispalkka, voikohan sen saajaksi iloittautua jossakin?
Palsta on ihan hyvä, parempi kuin monella muulla paikkakunnalla. Mitä te natisette?
Joo loistava, jos unohdetaan nuo parkkipaikkojen maksullisuudesta vouhkaavat köyhät!
Kaupungin Johtajat Erotettava
pussikuski ja pitkätukka eduskuntaan
miten täältä saa kaikki pois ja tv kanavat voisi kanssa poistaa tai sitten valitset itse mitä luet näistä kirjoitelmista.
yllättävän laaja keskustelua ja itseäni naurattaa trullit ja vitsin heittäjät. parasta on kun pienen kevennyksen avulla haukkuu persuja kokkeleita demuja ja kaikkia mitkä liikkuu.
päättäjät kyllä seuraavat sivuja, eivät kyl kommentoi kuin vaalien alla....siis omalla nimellä
Tulkitsen itse näitä viestejä siten, että jotain on pielessä kaupungissa. Osa päättäjistä on todennut tämänkin kaltaisen julkisuuden edukseen. Joku sanoi kai että ei turhaa miestä edes haukuta. Itse uskon, että täällä kuljetellaan oikeisiin ääänestyspäätöksiin tuhansia hieman gaussin käyrien keskisarvot alittavia henkilöitä. Ilkkala hyötyi ennen vaaleja tämän palstan ansiosta ainakin 400 ääntä, vetäessään tänne sivukaupalla niitä selvityksiään. Ylimieli Iisakki keräsi samoin jokusen äänen tämän palstan ääliöiltä omilla jorinoillaan.
Oikein sanoit sillä niin se menee että täälläkin perzikin voi luvata paljon ja saada tätä kautta myös ääniä.
"Uuden tutkimuksen mukaan virallisiin kertomuksiin luottavat esittävät näkemyksiään vihamielisemmin kuin virallisia kertomuksia epäilevät. Käyttäessään salaliittoteoria-termiä lyömäaseena he ilmentävät CIA:n kampanjaa, joka käynnistettiin presidentti Kennedyn murhan viralliseen selitykseen kohdistuneiden epäilyjen mitätöimiseksi ja epäilijöiden mustamaalaamiseksi."
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=4&id=8569
Epäilen että Kennedy murhattii.
Ihan oikein sanoit, mutta milläs noita vähä-älyisiä saat ymmärtämään tämän järjellisen viestittelyn?
Laatu voi olla mutta nautin joka hetkestä.
Täällähän on ihan hauskoja palstoja. Huumori kukkii silloin tällöin ja totiset torvensoittajat toitottavat. Välillä ihan älykästäkin mielipidettä. Kaikki kukat kukkikoot!
Teija ja Lulu kirjoittelivat ahkerasti vaalien edellä ja ottivat kantaa asiaan kuion asiaan, samoin Kärpänen. Nyt ovat kuin maa olisi niellyt. Jospa taas seuraavien vaalien edellä kuulemme heistäkin.
Onneksi en entanut ääntäni kellekään noista kolmesta, en myöskään Ilkkalalle, mistä olen nyt tosi tyytyväinen.
Liruttelivat hölmöiltä ääniä. nytkö sinäkin jo alat ymmärtää, että piirtämäsi numero ei ollutkaan .....noh.....maailmaa ei ehkä olekaan tehty sinua varten.
Päinvastoin kuin "sinun" edustajasi, ovat sentään hissukseen, eikä selittele vanhoja temppuja valkoisiksi.
Perzukit ei todellakaan ole hiljaa vaan lupaa paljon ja hyvin harhat uppoavat sinuunkin.
Demarilupaus Kiemunki lupasi golfyhtiöltä kalliilla rahalla ostetun rantaliejun tuovan noin 100 uuttaa palvelutyöpaikkaa kaupunkiin varakkaiden kesämökkiasukkien myötä. Miten hanke edistyy?
Tarkoitat tietysti että mitä perzikit ovat tehneet asialle.
Tiedämme kyllä mitä derkut ovat tehneet astialla.
Peltoa kannattaa aina ostaa, vaikka se olis veden alla.
Onnitelut kaupastasi.
Miten tältä palstalta saisi pois tälläiset aloittajat?
Heidän poistaminen on varsin yksinkertaista. Ei tarvitse kuin luoda ne työpaikat mitä on luvannut. Silloin ei joudu naurun aiheeksikaan.
Kyllä. Jos politiikot osaavat työnsä, vähemmän tulee valituksiakin. Jotenkin olen havainnut, että kaupunkilaiset ei niin ole innostuneita nyt vallitsevasta linjasta, jossa rakennuselvytetään. Tavallinen kaduntallaaja ei siis usko, että keskustan siirto katteelle yms muu puuhailu tuottaa yhtään mitään muuta kuin kuluja. Aika riskibisnestä, entä jos hamke menee myttyyn? Herrasta tulee narri samalla sekunnilla.
Tälläiset aloittajat saa tietysti pois rajoittamalla sananvapautta. Mutta onko se sitten syy, ettei vaan tykkää tälläisestä, voithan vaihtaa kanavaa. Mikä pakko näitä on lukea?
Palsta vain perus suomalaisille
örgyn märt kynzx lerts koikx
Hieno kannanotto. Olen täysin samaa mieltä kuin anxcvt.
Haluan uuden Lexuxen
Oikein mukavaa laatua!
Ei Nark Kareille !
Tämä on paras palsta ikinä !