O: Sekarotuisia koiranpentuja

Jämtti-ajokki

25.Myydään sekarotuisia koiranpentuja vahinko yhdistelmästä. Äiti suomenajokoira ja isä jämtlanninpystykorva. Hyvään kotiin! Pennut hyvän kokoisia ja muutenkin reippaita. Syntyneet 25.7. Nivala
Hinta: 100
Yhteystiedot: 041-5034417

24

7588

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jananzah

      pentutehtailu epäily.... "liian halpa" pentu!

      • seropisakemanni

        Yleensä sekarotuinen on ILMAINEN tai saa MAKSAA korkeintaan 50€-250€!! Joten MIELESTÄNI ei pentutehtailija!!


      • separi8

        jananzah, olet idiootti.


      • kartsa

        itellä seropi ja se maksoi vaan 20e joten ei tuokaan olen mikään pentutehtailija


    • immi_69

      Tuskinpa pentutehtailija, tuohon hintaan ei jäätäisi voitolle :D

    • mammuska2

      Vieläkö olisi vapaana? Tulisi hyvään ja harrastavaan kotiin (metsästys) ha tietenkin lenkkeily. Kaksi lasta. Oltaisiin kiinnostuneita :)

    • 20+16

      Tunnen tuon perheen naisen. voi penturaukkoja missä joutuvat olemaan. on tehdas,ja nainen ei ainakaan piittaa minne tehtailun tuloksia myy, hyviin koteihin ei ainakaan. Eläinsuojelu viranomaisille olis todella työtä tuolla läävässä. pennut ja emo pelkäävät kuollakseen perheen naispuolista henkilöä,eikä ihme. Eikö tuo jo kerro aika paljon miten siellä on asiat...

    • kartsa

      onko vielä vapaana pentusia

      • vinkki

        Eiköhän se selviä kun soitat ilmoituksessa annettuun numeroon.


    • satu34
    • alludaag

      Onko pentuja vielä jäljellä? Olen todella kiinnostunut. Jos on ota yhteyttä numeroon 0505267513.

      • hjure

        Miksi sinä itse et ota yhteyttä ilmoituksessa annettuun numeroon? Aloittaja tuskin täällä on enää päivystämässä.


    • ssaammmoo

      minun mielestä sekaroituisten pitäisi olla ilmaisia !!!! jos nämäki ois iilmaisia nii kyllää heti hakisin yhden

    • onsku2

      ei oo pentutehtailija liian halpa hinta :)

    • 3 koiraa

      Okei.
      Koiria ei pitäisi antaa ihmisille, jotka eivät ole valmiita maksamaan euroakaan lemmikistään, tällainen "pitäisi olla ilmaisia -- jos olis ilmaisia hakisin heti yhden" kertoo heti, ettei ostaja mieti tai harkitse ollenkaan ennen ostoa, hetken mielijohteesta ei koiraa saa ottaa ja rakkaasta lemmikkieläimestä pitäisi olla valmis maksamaan enemmänkin, jos sellaisen tosissaan tahtoo ja on valmis ottamaan vastuun siitä. 100euroa nyt on todella halpa hinta, itse maksoin aikoinaan yhdestä koirastani 1200 euroa, eikä se nyt mitenkään liian kallis ollut niin rakkaasta asiasta.

      Ja näistä pentutehtailijaepäilyistä, kuten useampi tässä onkin jo sanonut, aivan liian pieni hinta pentutehtailijaksi.

      Pennut tuskin ovat enään myynnissä, joten ostopyynnöt ovat mitä luultavimmin turhia, lisäksi mikäli ilmoituksessa on puhelinnumero, niin kannattaisi soittaa sinne tai lähettää sähköpostia mielummin kuin kommentoida, ja odottaa vastausta, jota ei luultavasti koskaan kuulu.
      Toivottavasti nämä pennut saivat vastuuntuntoiset ja rakastavat kodit!

    • ramik1

      ilmatteks pitäis näitä saara nii vois myyrä voitolla etäpäin..emmää muute ottas

    • voihyvätaivassentään

      Te ootte kaikki täysiä urpoja jotka ei tiedä mistään mitään! Huhhu

    • toki1

      Pentutehdas !! "vanhinkoja" koko paikka täynnä ja sisäsiittosuutta...mukaanlukien ihmisetkin !

    • marjaliisa1

      Moi. Ostin 7,5 v sitten tosi hyvältä kasvattajalta - jolla oli Jämlannin ja Suomen ajokoiran karannut yhdistelmä. Metsäkoirille sattuu, Kaikki eivät rahasta. Kennelliiton suositusten mukaan ei saakaan pyytää maltaita. Mun koirani sairastui syöpään 7,5-vuotiaana. Parasta kai olisi ollut, että koirani olisi ollut vähintään 5-rotuinen? t marjaliisa

    • marjalii1

      Hei. Tässä Marja-Liisa Mustonen. Soitan heti huomenna. Toivottavasti saitte pitkän viestini. HALUAN EHDOTTOMASTI YHDEN PENNUN,jos vain pääsemme sopimukseen. Minun osoitteeni Lahdessa:
      Kulmakatu 1 c 45 15140 Lahti
      p. 040 - 356 7935

    • rvinen1

      Moi! Onko pentuja vielä jäjellä? Olisin kiinnostunut!

      Johanna p. 0407203083

    • Salla

      onko koiranpentuja vielä myynnissä ? :)

      • kiiyo

        Ei ainakaan kyseisiä pentuja, koska ilmoitus on sen verran vanha ettei koirat ole enää pentuja.


    • moona456

      hei! olisin kiiinnostunut tästä koirasta mikä ikäinen hän on? jos voisit vähän tinkiä hintaa nii voisin ottaa hänet.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7492
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2926
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1766
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1394
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      130
      1134
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      827
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      715
    Aihe