Joko on selvillä,kuka tulee kauppiaaksi?
K-Kauppias
kkk--1
241712
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Jo vain !!!
uusi kauppias on mobilisti. Hän laittaa vanhat kierrätysostoskärryt. Romujen käytöstä veloitetaan 7€.
Etkö pääse yli katkeruudestasi...pölöjä.
Ei se pääse katkeruudesta ja kateudesta eroon..
Johtuu hänen epäpoliittisista mielipiteistä - jotka ovat lähellä Lipposmaista huumaa...
Lipponen on aivokuollut menneiden aikojen iso musta hahmo. Lipponen jäi metrosta, kun pysäkkiä ei ollut Tölössä. Aika ajoi ohi. Demarit ovat pystyyn kuolleita pökkelöitä, jotka nuoriso hylkäsi. Kannatus laskee nopeammin kuin sokeri sulaa Paavon tai Tarjan suussa. Ole demari, osta bemari, aja sillä auringon laskuun, vaivu ikuiseen uneen. Puhu aina kakkaa se on kaunista ruotsia.
Mistä tuntee kepulaisen valtuutetun _teryleenihousunperä kiiltää ja teryliinihousut on kahdella rässillä_viisautta on kylläkin suotu koko pohjoisten kylien puolesta.röh
Ja vielä..
Leikkuupuimuri latotallissa ruostumassa.
Jälkikasvu maailmalla kehuu isäänsä...
Kahden viikon sisällähän se kauppias selviää. Mutta miksi täällä ei voi vastata kysymykseen asiallisesti??? Oletteko sisälukutaidottomia, mutta silti haluatte tuoda itseänne julki omituisilla kommenteilla???
demarin piti tehdä syyrian rauhavälitys kun höppänäresitentistä ei oo,onhan ne demmarit nopeleita saaneet muttei kbpkekkosmaanpetturit..
Opetelkaa nyt ekaksi kirjoittamaan?!! Oletteko käyneet kiertokoulunkin väärinpäin? Kuhmolaiset idiootit!!
Toivottavasti ei kukaan, pieni kylä. Jäljellä olevat kaupat riittää Kuhmolaisille, eihän ne venäläisetkään enää sinne ostoksille tule.
Haista p...a!
mina jota mistä kauhea sonnankatku tulloo ni Ka kepulainen roikkumaha akkahan se asteli tuulipuvussa ia lenkkikenkissä ja oli hieno käsilaukku olalla kullä vetää katkeraksi ja kateelliseksi
Rouvalla ollut kemiallinen ase käytössä_niin tekee osuuskauppaväki.
Sain takavuosina sakkoja Kuhmossa kun vähänkin auton kumi jolahti,ja sitten ne laski jotain ajokertoja tiettyä katua pitkin ja taas saatiin sakot?? Tulee mieleen että Kuhmolaisten rahat onjo sakotettu pois ennen kaupan parkkipaikkaa,niin millä ne kaupat siellä elää,en muista oisko jalankulkijoillakin ollut joku kierros määrä pikitn katua ja vaikutiko kenkien kopina asiaan.
Kyllä tuleva kauppias on 100 prosenttisesti Keskon torppari. Kesko määrää kiinteistön vuokran, mitä tuotteita myyt ja minkä verran, mainoksista, kamppanjoista, aukioloista, jne, jne. Auta armias jos satut tilaamaan mitään ohi Keskon kauttalaskutuksen, saat kärsiä. Jos onnistut saamaan tulosta, kesko riipii siitäkin osansa itselleen. Keskon mukaan itsenäisiä yrittäjäkauppiaita, katinkontit. Toivottavasti tulevalla kauppiaalla on kukkaro kunnossa, ettei heti velkaannu Keskolle liikaa.
Persujen liike on Siwa ,temokraattisesti haetaan ylipäivän makkaraa joka on kysyttyä ja kaljaa rapulaan _seinävieriä pitkin hiivitään kauppaamme_pälyillään muita asiakkaita_pitkillä askelilla loikitaan_kun on tuota pituuttakin kertynyt.
Noinhan se menee. Toki Suomessa on huippuliikepaikkoja, joiden "itsenäinen" K-kauppias tienaa kauppiaana enemmän kuin Keskon ylimmät johtajat, mutta kyseessä on perin harvalukuinen vähemmistö.
Se ainakin on takuuvarma asia, ettei Kuhmossa kenenkään tarvitse olla kuhmolaiselle K-kauppiaalle kateellinen. Jos onnistuu rikastumaan, saa olla syystäkin ylpeä osaamisestaan!
Siinäpä tyytyväinen persu,liekö ainoa Suomessa.
Taitaa olla samat asiantuntijat ,ennustajaeukot ,eto ekonomistit jotka konkkaketjua pyöritti puolivuotta,muulien muuleja olette. Säälittäviä sepustelijoita.
Kuka haluaisi tulla kauppiaaksi aavekaupunkiin, joka valmiiksi on kuollut, viimeinen voi lähtiessään smmuttaa valot....
Mitä sotkamolainen
Ehdottmasti tulevan kauppiaan on oltava Sotkamosta, Kuhmossa kun on älyllinen
tyhjiö, ei missään tapauksessa syntyperäistä Kuhmolaista.
Ville Meriläinen oli sotkamosta ja oli menestyvä liikemies.
Kauppiaaksi suosittelisin Kepulaista. P Paula ei oikein pärjää enää politiikasssa ja osakesijoiutuksetkin ovat enää paha haju. Mikäli ei saada Väyrystä olisin Paulan kannalla. Naiset tietenkin toivoisivat seksi Mattia, mutta hänelä on töitä.
Mikäli näistä ei ketään, niin käykää baarista hän joka on vähiten kännissä.