aux input

aksu871

Mitäköös on tapahtunut ostin kuukausi sitten -11 focuksen ja silloin aux toimi, nyt ei mene päälle napista vaan käy pikaisesti auxilla ja sitten menee radiolle takaisin? :S En siis ole käyttänyt toimintoa kuin kerran pari oston jälkeen jolloin toimi moitteettomasti.

8

4615

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rofue1

      Mikäs siinä oli vikana koska itellä sama ongelma

      • fukusti

        Paina sitä AUX -nappia useampi kerta... Vaihtaa eri "lähteitä"... ;)


    • Jeppppp

      Mulla sama ongelma, mutta kun painan nappia 15 kertaa, alkaa toimimaan.
      Yritä painaa toi 15 kertaa.

      • kkjfkfkkffkfkfjfkffjfkf

        Juu, varsin kätevää.. ja juuri samalla tavalla täälläkin, kunnes revin sen radion helevettiin ja laitoin tilalle motonetin vajaan viiden kympin mankan. Siinä toimii aux, tosin sitä ei tarvitse kuin toimii bluetoothin a2dp-protokollalla langattomastikin äänensiirto.
        Hehheh, ollut huumoria kehitellä 1.8 din kokoinen soitin, no onneksi 0.8 peitelevy löytyi helposti, mutta se maksoi melkein puolet radion hinnasta..


      • Anonyymi

        Mulla ei toimi toikaan


    • EiNimimerkkiä

      Englanninkieliseltä foorumilta löysin ratkaisun, joka toimi. Radion ollessa päällä paina 15 s virtanappia pohjassa, kunnes radion näyttö menee mustaksi. Sitten voi käynnistää radion ja Aux-nappi toimi jälleen normaalisti.

      • Hocusfocus

        Kiitos tuosta virtanappi pohjassa vinkistä, toimii. Eivät tienneet autoliike eikä korjaamo tuosta ja vaihtoivat tilalle toisen mutta sekin alkoi tekemään samaa. Kiitos kiitos!


      • Anonyymi

        Tää auttoi muakin, kiitos!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      259
      9658
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      166
      5411
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      155
      5055
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      62
      4721
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      182
      2204
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      11
      2145
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      299
      1766
    8. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      88
      1478
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      15
      1135
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1083
    Aihe