Aloitan Lpr autokoulun, muualta tulleena en tiiä kenestäkään mitään. Hinnastosta huomasin, että melkoinen ero on kahdella - siis kallein ja halvin, yli 200e perusopetus. Onko kallein (M) myös paras ja halvin (YD) huonoin? Kiitti asiallisista kommenteista :)
Autokouluun Lpr
riitu20
18485
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Mäkisen liikennekoulu! suosittelen. itselläni abc kortit ajettu ko putiikissa ja aina hyvää ja yksilöllistä opetusta.
Samaa suosittelen minäkin, ainakin kalusto kunnossa ja muutkin asiat.
Mäkisen liikennekouluun ihan viimeiseksi menisin tällä tiedolla. Siellä kävin ensimmäisen vaiheen. Opettajat ovat töykeitä, palvelu huonoa jne. Valitse jokin toinen.
Aika Ajatonta touhua siellä....en ainakan sinne menisi, ajattomaan paikkaan.
Ajaton on hyvä autokoulu.
Oikeasti!
Ei ole.
Oikeasti!
YD kävin itse kakkos vaiheen :) oikein kiva paikka. Enkä usko että tuolla 200e saa mitään merkittävää etua.. :D
Halpakin voi olla hyvä ;)
Ihan oikeestikko YD:llä? Ja mikä paikka, onko niillä nykyisin paikkakin? Missä on YD?
Jos katselee viimekertaisia autokoulujen tilastoja, missä siis oli maakunnittain ekalla yrittämällä inssin läpäisseet, niin se kallein ei ole todellakaan paras...
Mä ajoin ajokortin prismassa. Olihan se tosi kallis, enkä oppinut ajamaan, mutta sain bonukset ja kun maksoin vihreällä kortilla sain myös maksutapaedun. Se kannatti.
Draiviaa voin itse suositella lämpimästi.
sama se mikä koulu..kuha kortin saa
Sitä ihmettelen erään autokoulun opetuksessa, ettei opeteta, että jalankulkijalle pitää antaa suojatiellä tietä. Näin on käynyt aina saman autokoulun autolla. Liikumme rattailla, joten luulisi näkevän meidät ettei siitä ole kyse. Tuota autokoulua ei ainakaan voi suositella kenellekään. Ehkä meidän kannattaisi mennä kyseiseen autokouluun käymään ja kysymään asiaa, että miksi toimivat näin.
Ootkos ihan varma. Lainaus teksistäsi "jalankulkijalle pitää antaa suojatiellä tietä" olet jo suojatiellä. Ja vielä ajavat päälle. eikös se eka auto olisi jo osunut? Voit niin olla oikeassakin.
Suosittelen Persujen-autokoulua. Se on nimittäin muita huomattavasti helpompi. Sinun ei tarvitse muuta muistaa kuin, että olet aina oikeassa ja vuoro on sinun.
autokoulut kusettaa
-> boikotti
tai ainakin opetuslupa, sieltä mistä halvimmalla saa
Kouvoa suosittelen ja varsinkin opettaja Aria sieltä. Mahtava tyyppi ja hyvä opettamaan!
YD-autokoulu ei ole sen huonompi kuin kalliimmatkaan!! Itse voin kokemuksella kertoa että ihan hyvän opetuksen sain=)