Paljonko suunnilleen maksaa teetättää sokkelin uusiminen? Talo on kooltaan 10x10m ja korkeimmat kohdat sokkelissa n.30cm.
Vastaukset 3
- 13+6
Tarkoitatko sokkelin näkyvissä olevan osan uusimista vai mitä? Kerro nyt hieman tarkemmin.
- minävaantaas
patolevyt muutaman satasen huopineen, salaojat alle tonnin, kaivuu noin kolmetonnia ja esim. lecatäyttö pari tonnia (ei tarvi erikseen routalevyjä).
jos näkyvä osa ehjää betonia niin joku sokkelimaali päälle pesun jälkeen muutaman satasen....ps. 30senttiä on minimi ! - Kröhhhmm..
Riippuu, mitä tuolla sokkelille pitää tehdä, hakataanko vanha pois ja uutta kokonaan?
Hinta rippuu siitä, mitä tehdään, maalaus maksaa muutaman satasen, uusi sokkeli ehkä kymppitonnin tai useamman kymppitonnin ja kuka tekee sen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3551491- 1141216
- 1161084
- 116851
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22847- 111822
- 18470
- 38454
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i93441- 36423