Camden Passage

???

Onko Camden passage eri, kun Camden Lock market? Mitä siellä kannattaa nähdä?

5

300

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • trinity 9

      Camden Lock , suosittu kirppari Stable (talli) Market sijainti on metroasema Camden townin lähellä. Menen itse sinne taas parin viikon päästä

      Camden Passagessa en ole käynyt, se sijaitsee metroasema Angelin lähellä.

    • Camdenissä itsessään on sitä markkina (ei välttämättä kirppari) meininkiä heti siitä asemalta (Inverness street) kanaalille päin pikku kauppojen ja muiden myyntipöytien kera. Eli kävelet siitä vain ylöspäin Camden Lock Marketeille ja varaat asiaan koko päivän kävellen Chalk Farmin asemalle ohittaen kaikki marketit (huom. viikonloppuna tiettyinä kellonaikoina Camdenin metroasema suljetaan niin että vain tuleva liikenne pääsee asemalta ulos eli et pääse takaisin sisään asemalle).

      Suosittelen Camdenissa viikolla käyntiä (esim. to tai pe) kun viikonloppuna siellä on ihan hullun paljon ihmisiä. Viikolla osa kaupoista voi olla kiinni mutta ainakin 80% on auki ja ne on niitä samoja kamoja kojulla kuin kojulla. Tinkiä kannattaa ihan reippaasti... esim. nahkatakin olen sieltä ostanut 60 kybällä vaikka eka hintalappu oli 140. Sama kaikkien turistikamojen kanssa 3 t-paitaa kympillä (alussa hintana on yksi kybällä) eli ajattele asiaa vähän kuin mini-Turkki näkökannalta. Niin ja mistään keskustan alueelta turisti krääsää (kuppeja ja magneetteja) en lähtisi ostamaan kun Camdenissa ne on sikahalpoja.

      Camden passage on parhaimmillaan viikonloppuna. Se on pieni paikka Islingtonissa Upper Streetin kyljessä. Antiikki kamaa ja muutama kahvila. Paras paikka aamupalalle on Breakfast Cafe (kannattaa mennä aikaisin muuten jonot voi olla pitkät). Lisäinformaatiota http://www.camdenpassageislington.co.uk/
      Ei mun mielestä mikään kauheen erikoinen paikka ellet ole antiikkiharrastaja. Nätti kylläkin.

    • ???

      Camden Market, Brick Lane Market. Mitä noissa on erikoista ja kannattaako käydä?

    • Camden ehdottomasti käytävä. Rentoa meininkiä, erikoisia rakennuksia ja nurkkia, kanaali ja paatteja plus muutenkin halpaa. http://www.camdenlock.net/

      Brick lane: yrittää pistää Camdeniä paremmaksi, mutta siitä on tullut enempi trendi hippien mesta. Mun mielestä siltä puuttuu sielua, mutta se katutaide on ihan näkemisen arvoista. Kauppoja laidasta laitain, usein vähän turhankin kallista kun kaikki haluaa jotain retrokamaa.. http://www.visitbricklane.org/#/brick-lane-market/4537676886 onhan siellä tietty hyviä curry mestoja jonne voi tuoda omat viinit tai kaljat (BYO, bring your own) joten ruuan kannalta käymisen arvoista.

      Jos sulla ei ole aikaa käydä kuin yhdessä niin kävisin Camdenissä - on se kumminkin sen verran "must see" Lontoon paikka.

    • gfjkljhgfdsfghjklög

      Camden Passagella on mielestäni, ainakin Pohjois-Lontoon, paras aamiaspaikka Breakfast Club. Se on ensimmäinen ja ainoa oikea Breakfast Club. Nyt en oo vuoteen pistäytynyt, kun oon palannut takasin tänne pohjolaan, mutta voin hyvin kuvitella ett viikoloppuisin luvassa on edelleen jonottamista, mikä on kuitenkin vaivan väärtti..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2284
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      27
      1204
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      85
      1042
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      962
    5. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      924
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      893
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      128
      888
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      803
    9. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      793
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      769
    Aihe