Missä on Paloheimo Oy?

Vielä vuonna 1999, kun viimeksi kävin Riihimäellä, niin Paloheimo Oy:n liikevaihto oli lähes miljardiluokkaa ja työntekijämäärä tuhansia. Nyt liikevaihto on enää pari miljoonaa ja työntekijöitä 4! Mitä ihmettä tapahtui? Miksi moinen romahdus? Mikä meni mönkään?
3295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Huono provo.

Äänestä

Toiminnot on myyty muille yrittäjille ja yrityksille. Taisi siitä Paloheimolle jäädä miljardin euron verran kassaan rahaa, joka on varmaan sijoitettu muihin yrityksiin.

Liikevaihto pari miljoonaa ja työntekijöitä neljä. Ei taida olla Riihimäellä montaakaan yritystä, joka noin pienellä henkilöstömäärällä tekee noin suurta liikevaihtoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Poissa Riihimäeltä kirjoitti:

Vielä vuonna 1999, kun viimeksi kävin Riihimäellä, niin Paloheimo Oy:n liikevaihto oli lähes miljardiluokkaa ja työntekijämäärä tuhansia. Nyt liikevaihto on enää pari miljoonaa ja työntekijöitä 4! Mitä ihmettä tapahtui? Miksi moinen romahdus? Mikä meni mönkään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu