millainen tanssipaikka on revontuli hankasalmella?
revontuli hankasalmi
13
1763
Vastaukset
- Se on
Hyvä.
- alkup.
lähinnä mietin onko tanssilavan luona sellaista hengailutilaa niille jotka ei tanssi:)
- paikalla tänään
Tuu kattoon.
- alkup.
Vähän oli porukkaa
- tanssimies2
tosihyvä ja naiset kohteliaita
- perjantaibileet
Tähtiesiintyjät tanssittavat
» SINITAIVAS tanssit perj. 17.11.
https://www.youtube.com/watch?v=z9LhXvK-f5Q
Revontuli on suosittu viihdekeskus. Tänne tullaan pidemmänkin matkan takaa. Suomen ykkösrivin artistit esiintyvät Revontulessa ahkerasti.
Tanssit alkavat noin klo 21 ja valomerkki tulee klo 01.30-02.30 riippuen esiintyjästä.
Orkesteri aloittaa noin klo 21.30. Tansseissa on miesten haku lukuunottamatta
naisten tuntia klo 23-24. Ikäraja 18v.
Lippuja ostettavissa tapahtumailtana ovelta klo 20 alkaen.
» YÖ keikalla Revontulessa la 18.11.
Tule mukaan!
http://www.revontuli.fi/viihde/viihdeohjelma-2/
ps. Miehiä vireitä soisi iltaan .... pikkujoulu tunnelmaan ;) - Tytöttahtootanssia
Ihan hyvä paikka muuten , mutta olisi paikan omistajien syytä miettiä uudelleen onko järkevää , että naiset saavat hakea vain tunnin illan aikana. Myös ajankohta 23.00 -24.00 huono. Moni tanssimassa käyvä nainen saakin sitten odotella rauhassa hakua ja tympääntyä , ennenkuin naisten haku alkaa.Varmasti tulisi enemmän vipinää tanssilattialle jos naiset saisivat kaksi hakutuntia illan aikaan. Aina parempi systeemi olisi vuorotunnit , mikä on jo monessa tanssipaikassa käytössä.Kukaan ei halua tulla seisoskelemaan , kun on kerran tanssimaan tullut.Paikanomistajat hoi , oisko syytä muutokseen ?
- humpparuusa
Sitä pitää tanssikansan antaa palautetta suoraan sinne Revontuleen.....tuskin näiden sivujen kautta menee perille........jos ei kehtaa paikanpäällä suutaan avata asiasta niin sähköpostikin on keksitty.....
- nimetöntäviestiä
Revontulen sivuilta löytyy palautelootakin ja sinne voi ihan nimettömänäkin sen palautteen laittaa........... http://www.revontuli.fi/ota-yhteytta/palaute/
- Sekahakupäällä
Tänään mennään tanssimaan ihan " omilla valoilla" -D
Miehet voi ne rukkaset ja muut kukkaset jättää himaan
on aika piiikku Joulujen
https://m.youtube.com/watch?v=Aq_2lT5kBbk&feature=youtu.be
Ai niin ketkä siellä tänään soittaa ....
1.12.2017 Saija Tuuppnen
ja ihanat
ex - miehet
https://youtu.be/XgfCWqtEhto - Naisethoij
Vappaille NAISILLE nyt vinkkiä.....
Revontuleen vois tänään mennä :-)
Eiliset tanssit ei saaneet kaikkia miehiä parketille....( yöpyjät tuplatanssit :-))
Naispulaa paikassa :(
YÖLINTU kutsuu viihteelle
https://youtu.be/Kg4D_uRMGBY
- Viikonloppu
Hankasalmi ... Syksyllä viimekseksi siellä hengailtu :-)
Talviaika oiskohan jo Revontulessa pikkujoulujen aika ;)
Ravintola menot kutsuu kokemaan perinteisen tanssi -illan
02.11. 2018
PERJANTAI, 21:00
Pekkaniskan Pojat
https://youtu.be/gEfIbZHAzy4
Revontuli, HANKASALMI AS
Ikäraja, 18
Jos haluat varmistaa sisäänpääsyn ja hankkia lippusi ennakkoon, niin lippuja voi ostaa Revontulen vastaanotosta (ilman lisäkuluja) tai Ticketmaster -lippupalvelun kautta.
- Hyvä pointi :-)
Vaikka tanssiväkeä onkin Revontulessa sankoin joukoin, meillä on tilaa tanssia ja seurustella. Kaunis luonto ympärillä luo todellista tanssitunnelmaa kesät talvet.
Tanssi-iltoina tanssit alkavat noin klo 20-21 ja valomerkki tulee klo 00.30-01.30 riippuen esiintyjästä. Orkesteri aloittaa noin klo 20.30- 21.30. Tanssit ovat vuorohakutanssit.
Vietä rento ja huoleton ilta mukavuusalueella.
https://youtu.be/iNLXxDMxe18
KOKO VIIKONLOPUN BILEPAKETIT
ALK. 80 € / HLÖ/ 2 VRK.
Lähde tanssilomaselle. Mahtava tanssiviikonloppu tarjous 2.-4.11.2018 sekä… - kretonkiin.nojailija
Kokemusta on päivätansseista , joita siellä järjestävät eläkeläisten yhdistykset.
Pääsylipun hinta taitaa olla 10 euroa, siis suhteellisen edullinen.
Soittajat ja laulajat eivät ole maankuuluja, mutta aivan riittävän taidon omaavia kyseiseen tilaisuuteen.
Aivan ihastuttavia tanssikumppaneita Hankasalmelta ja lähikunnista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1537522Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305189Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432670- 2612268
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont672078Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5662047Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.561100Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911067Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.661055