Onko kokemuksia Kusadasista ? Matkaa suunnitellaan perheen kanssa ensi kesäksi ! Kaikenlainen tieto plussaa....
KUSADASI
1
213
Vastaukset
- Kusadasi
Hei,
viime syksynä oltiin Kusadasissa, Nazarin kautta Sealight Resort Hotellissa. Aivan mahtava hotelli ja koko kaupunki. Hotellilta keskustaan noin 5 km, matka oli mukava kävellä mutta myös dolmuksella pääsi halvalla suoraan hotellilta keskustaan.
Kaupungissa oli ruokamarkkinat kerran viikossa ja "rättimarkkinat" myös kerran viikossa. Välimeren suuret risteilyalukset pysähtyivät satamassa, ja niitä oli hienoa katsella. Yleinen ranta Ladies Beach sijaitsi kulkumatkan varrella hotellilta keskustaan. Ajomatkan päässä on myös rauniokaupunki Efesos, joka oli näkemisen arvoinen.
Keskustan ruokaravintoloista en tiedä, sillä hotellillamme oli kattava all inclusive. Buffeelounaat ja -päivälliset (erittäin paljon valinnanvaraa!), joiden lisäksi kerran viikossa sai syödä jokaisessa ala carte ravintolassa kunhan pöydän varasi etukäteen (turkkilainen, italialainen, kiinalainen kala- ja äyriäisravintola). Oma ranta ja aurinkotuolit, rannalla lettujenpaistaja paistoi lettuja. Auringonlaskuja seurattiin joka ilta hotellin majakkapubista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1016155Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3375797Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie585036Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3263803Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42295Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1382235Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1081312- 101063
- 177951
- 56783