KUSADASI

Kirsti 11

Onko kokemuksia Kusadasista ? Matkaa suunnitellaan perheen kanssa ensi kesäksi ! Kaikenlainen tieto plussaa....

1

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kusadasi

      Hei,
      viime syksynä oltiin Kusadasissa, Nazarin kautta Sealight Resort Hotellissa. Aivan mahtava hotelli ja koko kaupunki. Hotellilta keskustaan noin 5 km, matka oli mukava kävellä mutta myös dolmuksella pääsi halvalla suoraan hotellilta keskustaan.

      Kaupungissa oli ruokamarkkinat kerran viikossa ja "rättimarkkinat" myös kerran viikossa. Välimeren suuret risteilyalukset pysähtyivät satamassa, ja niitä oli hienoa katsella. Yleinen ranta Ladies Beach sijaitsi kulkumatkan varrella hotellilta keskustaan. Ajomatkan päässä on myös rauniokaupunki Efesos, joka oli näkemisen arvoinen.

      Keskustan ruokaravintoloista en tiedä, sillä hotellillamme oli kattava all inclusive. Buffeelounaat ja -päivälliset (erittäin paljon valinnanvaraa!), joiden lisäksi kerran viikossa sai syödä jokaisessa ala carte ravintolassa kunhan pöydän varasi etukäteen (turkkilainen, italialainen, kiinalainen kala- ja äyriäisravintola). Oma ranta ja aurinkotuolit, rannalla lettujenpaistaja paistoi lettuja. Auringonlaskuja seurattiin joka ilta hotellin majakkapubista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      101
      9189
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      92
      8846
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      16
      7840
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      175
      6223
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5328
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4335
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      4250
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4193
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      39
      4043
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      85
      3844
    Aihe