Hei!
Voiko näytönohjainta ylikellottaa ja miten paljon? Ja voiko näytönohjain hajota ylikellottamisesta? Mun näytönohjain on => Geforce2 MX/MX 400 64 Mb.
Nykyiset arvot on : CORE CLOCK FREQUENCY 200 Mhz ja MEMORY CLOCK FREQUENCY 334 Mhz.
Näytönohjaimen ylikellotus?
Jukka
1
571
Vastaukset
- GF2 MX400
Itselläni on sama kortti ja olen kellottanut sen "NVMax"-softalla. Nyt kortti pyörii hyvin arvoilla 255MHz/366MHz. Ohjelma ilmoittaa että kortti saattaa olla epävakaa mutta mitään ongelmia ei ole ollut. Ohjelmalla pystyy muutenkin säätämään kortin ominaisuuksia muutenkin mukavasti ja pelitehot on parantunut huomattavasti. Kannattaa kyllä pitää huoli siitä että kortin jäähdytys on HYVÄ! Omassa kortissa on nyt muistipiiritkin jäähdytetty siilillä ja puhaltimella.
Ohjelma löytyy täältä: http://www.majorgeeks.com/download.php?det=387
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083