Isopahasusikrpula: Henki haisee niin, että puhaltaa talon nurin. Prinsessaruusunenkänni: Sammuksissa 100 vuotta. Tuhkimokänni: Kaatuu tuhkakasaan. Tuhkimokrapula: Herää samasta tuhkakasasta. Prinsessaruusunekrapula: Tuijottaa prinssiä ihmiessään. Joulupukkikrapula: Lahajaviinat loppu. Tonttukänni: Vie Joulun lahjajuomat väärään osoitteeseen. Joulupukkikänni: Ajaa Petteri-porolla päin kuusta. Petteri-Puna-Kuonokänni: Juoksee päin lähintä puuta. Petteri-Puna-Kuonokrapula: Ihmettelee ostanpunaa vieä aamullakin. Mörkökänni: Murisee kylmissään metsässä. Mörkökrapula: Näkee pelkkiä muumeja. Muumipappakänni: Silinteri ei lähde päästä. Muumimammakrapula: Ei löydä käsilaukkuaan mistään. Niiskukänni: Räjähtää kotona. Niiskunietikrapula: On hävittänyt nilkkarenkaansa. Haisulikänni: Eksyy metsään. Muumipeikkokrapula: Näkee vasin Nipsuja. Hemulikänni: Selkään koskee, kun kumartuu. Nuuskamuikkunenkrapula: Herää teltasta. Mymmmelikänni: Pikkumyy tulee krapulaan. Pikkumyykrapula: Mymmeli tulee känniin. Ninnikänni: Muttaa näkymättömäksi. Tuutikkikrapula: Hakee Ninnin.
ERILAISIA KÄNNEJÄ JA KRAPULOITA
4
719
Vastaukset
Majakanvartijakrapula: Tuhto on kännissä. Tuhtokänni: Majakanvartija krpulassa. Aavelaivakrapula: Tulee merisairaaaksi. Vilijonkkakänni: Näkee kolme krapulaista lasta. Poliisikrpaula: Varas känniin. Posteljoonikänni: Poduttaa kirjelaukkunsa.
Nuuskamauikkunekänni: Putoaa jorpakkoon. Noitakänni: Ei pääse enää lentoon. Noitakrapula: Aliisa tulee huonovointiseksi. Aliisakänni: Ei selvene myrkylläkään. Aliisakrapula: Oksentaa metsään. Posteljoonikrapula: Löytää kirjelaukkunsa väärästä osoitteesta. Hemulikrapula: Ei pääse mihinkään, kun niin koskee. Tuutikkikänni: Menee panemaan Ninniä. Ninnikrapula: Näkee itsensä, mutta ei ketään muuta. Nanakänni: Tuntee kihlautuneensa. Nanakrapula: On kuin synnyttämässä. Antonkänni: Sanoo Hemulia sedäksi. Antonkrapula: Unohtaa Nanan. Ramikänni: Sitä ei kannata kertoa.
Jaha. XD
Barbabakänni: muuttuu vaaleanpunaiseksi. Barbabakrapula: on vaaleanpunainen. Fileasvokkänni: Oksentaa Paspartuun päälle. Flieasvokkrapula: On kuin Paspartuu selvänä. Paspartuukänni: Löytää Tikon laukusta. Paspartuukrapula: On Tikon kokoinen. Tikokänni: Sammuu laukkuun. Tikokrapula: Herää samasta laukusta. Alfredkänni: Ei pääse lentoon. Alfredkrapukla: Ei jaksa edes kävellä kotiin. Maurikänni: Ryömii myyrän tavoin kotiin. Maurikrapula: Eksyy kotimatkalla. Aristokattikänni: Käyttäytyy kuin kissa. Aristokattikrapula: Naukuu kuin kissa.
'Tulipas siinä ryypättyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.1553901Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,893296SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.872682Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2722484Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a392266Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv1041928- 421019
- 95998
- 53879
Haapaveille jotain uutta!
Huoltoasema Haapavein keskustaan tulossa. Semmoista Jeppasissa jaappasevat.16830