Kokemuksianne LSD-tripeistä?

Exxon Valdez

Kertokaa ihmeessä. Myös sienimatkailuun ja essoon liittyvät matkakertomukset.

1

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 28x...

      Minulla riittäisi näitä kertomuksia vuosikymmenien saatoilta vaikka kuinka. En ole koskaan ollut narkkari vaan pidän itseäni viihdekäyttäjänä.
      Jos hyvää ekstaasia saa niin uskon sen olevan parasta huumetta ikinä. Toiminta- ja harkintakyky pysyvät kontrollissa ja maailma on tuhat x parempi paikka kuin ennen.
      Se on tietysti koukuttava kama koska vauhtiin päästyään sitä haluaisi olla joka päivä paratiisissa. Puhun nyt vain tietysti ulkomaan kokemuksista. Bulgariassa sitä saa Sunny Piitsiltä pääkadulta hintaan 10 e/nappi. Yhtenä kesänä siinä oli myyjänä suomalainen kundi. Opiskelija joka oli siellä kesäduunissa. Sanoin ottavani 3. Kaveri sai sitten myytyä 6 nappia 5:n hinnalla. Sitten alkoikin maailma näyttää tosi kauniilta ja kaikki ihmiset olivat suorastaan rakastettavia että teki mieli halata kaikkia. Sekä tanssiminen alkoi maistua. Potkua riittää 6-8 tunniksi. Aamu on aivan pirteä eikä väsymyksen häivää jollei ole vetänyt liikaa viinaa.
      Koko päivän voi olla ihan freesinä selvinpäin kunnes taasen koittaa se ihana ilta.

      Sienien kanssa saa olla tarkkana. Ei sinun tarvitse kytätä mitään LSD:tä, sitä tuskin enää suomesta saakaan. Sienistä saa paremmat hallut kuin mistään. Silloin tietysti täytyy tietää mitä syö ja täytyy olla tilaa avartaa ja laajentaa tajuntaa. Suomen lainsäädäntö on sienien suhteen aika jännä. Kaikkia sieniä saa kerätä ja säilöä mutta määrättyjä sieniä ei saa syödä. Laki ei vain luetteloi niitä kiellettyjä sieniä! Eli laki on torso.
      Sienimatkailu on aivan oma lajinsa enkä suosittele sitä muuta kuin henkilöille joilla on terve ja vahva psyyke. Ennestään sekopää voi jäädä sinne tripeilleen minkä ei tietysti tarvitse olla huono asia. Riippuu hieman miten asian ajattelee.

      Juuh kyllä näistä juttua riittäisi vaikka mistä kamoista mutta kehoitan olemaan tarkkana. Olen 2 ystävääni hautaan saattanut, olivat vielä nuoria miehiä...
      Mutta elämä on..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1549
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      68
      1342
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      214
      1311
    4. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      231
      1281
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1090
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1049
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      999
    8. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      963
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      89
      943
    10. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      848
    Aihe