Poistojen järkevöinti 2

olen trolli

Tein seuraavasta aloituksesta poistopyynnön osoittaakseni että ylläpito poistaa asiallisia keskusteluita. Linkki keskusteluun josta on tehty poistopyyntö
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11724745#comment-63547978

Kopio alkuperäisestä aloituksesta:

"Erinäisen ilkivallan vuoksi on miltei välttämätöntä, että viesteissä on myös asiattomaksi ilmoittamismahdollisuus. Mutta sitä ilmoitusta voi sitten taas joku käyttää palstan häirintäänkin.

Eli joku tilastomittari ylläpidolle ja niillä palstoilla, missä tulee kohtuuttomasti poistopyyntöjä, niin jokin tarkempi syynäys, eikä vain automaattista poistoa. Sama juttu myös mahdollisen kiusauksen kohteeksi joutuneiden nimimerkkien osalle.

Poistajan IP-osoitteen rekisteröintiä ei ehkä ole, mutta jos on, niin ammattipoistattajien pyynnöt hitaampaan jonoon vähintäänkin.

Tällä erää Ilmastonmuutos-palsta on siinä tilassa, että varsin asiallisetkin kirjoitukset poistuvat ilkivaltaisen ilmoittelun ja ehkä miinuspeukutuksen seurauksena."

2

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olen trolli

      Viestiä ei löydy

      Hakemasi viesti on poistettu. Voit etsiä hakuasi
      vastaavaa viestiä Suomi24-keskusteluhaun kautta.

    • ☻moig

      tähän poistoonb olisi kiva saada perustelu...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      259
      9718
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      177
      5491
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      156
      5099
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      67
      4769
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      189
      2288
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2199
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      300
      1809
    8. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      90
      1517
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1431
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1103
    Aihe