Google vain suomeksi?

Minulla on tietysti suomenkielinen Firefox ja ilmeisesti sen kylkiäsenä tuli myös Google suomenkielisenä, enkä sitä saamuutettuiksi. Nyt on vain niin, että suomenkielisen version tietokanta on kielen vuoksi niin supea, että monesti ei saa vastauksia kysymyksiin,kun toisen kielialuen Googlista saa runsastikin tietoja samasta asiasta..

Kun translater on omassa päässä, haluaisin muunkielisen Googlen tilalle.

Miten se saan laitettuiksi

1

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • se sama

      Eipä ole vastauksia kuulunut ja edelleen kompuroin tämän suomenkielisen hakukoneen kanssa, joka ei tunne muita kieliä kuin suomi ja englanti. Ihan pe...stä on siinä, että sen ja samoin Wikipedian suomenkielisen version tiedosta on tosi vajanainen. Ulkomailla olevassa koneessa on saksankielinen browser ja Google ja tiedän kyllä eron.

      Miten saan vaikkapa saksankielisen Googlen toimimaan vaikka on suomenkielinen browser??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      112
      4697
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      174
      4433
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      96
      1813
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1681
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1443
    6. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      362
      1142
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1139
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      61
      1030
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      71
      1012
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      968
    Aihe