Maailman korkein rakennus

bidsa

Joku kertoi, että kyseiseen rakennukseen kannattaa ennakkoon ostaa liput netistä, jos haluaa välttää pitkän jonotuksen. Onko täällä ketään, joka osais kertoo, onko huhussa perää?? Pääseekö ennakkoon ostetuilla lipuilla jonojen ohi??

6

442

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kannattaa mennä

      on.joo.

    • kannatan käyntiä

      Ei siellä mitään jonoa voi ohittaa - oli lippu tai ei, mutta jos ostat lipun ennakkoon niin pääset varmasti näköalatasanteelle silloin kun haluat = tietty päivä ja tietty klo-aika.
      Jos on etukäteen ostettu lippu, on mentävä ovelle n. 15 min. ennen. Sen jälkeen läpivalaisut ja opas vie hissillä näköalatasanteelle.

      Jos ostat lipun vasta paikanpäältä, niin samalle päivälle ei välttämättä lippuja ole enää myynnissä mutta jos sinulla ei ole väliä ja voit mennä torniin muutaman päivän kuluttua niin sitten voi johonkin aikaan lippuja löytyä.
      Nyt kesäaikaan on lippuja vielä hyvin saatavilla mutta kun tulee syksy ja turisteja enemmän niin torni on melkoisen varattu. Isot ryhmät (mm itänaapurit) varaavat lippuja paljon ennakkoon.
      Tutkaile tilannetta täältä: https://tickets.atthetop.ae/eticketing/HomePage.aspx

    • sheikki ali hassan

      Lippu kannattaa ilman muuta ostaa 3-4 viikkoa ennakkoon, näin varmistaa pääsyn haluamanaan päivänä ja ajankohtana eli yleensä auringonlaskun tienoilla. Tässä on vain se huono puoli, että jos "pakkoajankohtana" sattuu sumuinen sää, tornista ei näy mitään muuta kuin harmaa sumuseinä.

      Etukäteen ostetulla lipulla ei tarvi kauaa jonottaa. Sen sijaan paikan päältä ostettavaa ja käyntihetkellä ostettavaa lippua voi joutua jonottamaan ja jos kapasiteetti on myyty loppuun, torniin ei pääse lainkaan.

      • Tuulihuisku

        Milloin siellä muuten aurinko laskee? Eli mikä olisi paras aika?


      • Huulituisku

    • bidsa

      Kiitoksia vastauksistanne :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      237
      2678
    2. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1124
    3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      1088
    4. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1002
    5. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      995
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      907
    7. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      841
    8. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      41
      797
    9. Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto
      Maailman menoa
      237
      790
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      120
      753
    Aihe