Relax 1 vaiko Relax 2

1 vaiko 2

Heippa! Olisiko kenelläkään tarkempaa tietoa Agia Marinassa sijaitsevan Relaxin majoituksesta? Mainitaan että Relax 2 asunnot ovat korkeammalla ja siten tietty kauempana rannasta. Mutta kummasta kannattaa varata vai onko sen kummempaa eroa? Kyse kuitenkin pariskunnan matkasta, lapsia ei siis mukana ole.

2

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Henry the Horse

      Kakkoseen on melkoinen kiipeäminen pääkadulta verrattuna ykköseen, joka sijaitsee siis katutasossa. Kakkosella on yhteinen uima-allas toisen hotellin (olikohan Orion) kanssa. Kakkosessa on allasbaari, jota ei ykkösessä ole. Ykkösessäkin on uima-allas, ja näkemäni mukaan se on rauhallisempi kuin kakkosessa.
      Huoneiden tasosta en pysty sanomaan muuta kuin ykkösen osalta: aika karu, mutta riittävä. Suihkukoppiin ei mahdu kuin jättämällä liukuoven auki.
      Kaiken kaikkiaan hyvä kokemus, henkilökunta respassa oli ystävällistä. Samoin siellä kakkosen allasbaarissa, missä tuli kerran käytyä.
      Ykkösestä siis lyhyt matka rannalle, siinä kohdalla kadun toisella puolella oli mukava rantabaari.

    • hiljaiseloa

      Kiitos tiedoista. Tosin matka nyt sitten jo varattuna kakkoseen. Saapa sitten ylimääräistä kuntoilua lomalla. Lisää vinkkejä otetaan kiitollisuudella vastaan. Palsta alkaa olemaan jo hiljaisen puoleinen, mutta olisi kiva fiilistellä lomaa odotellessa :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7086
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7053
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      108
      6157
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5185
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3380
    Aihe