Hei kaikki koira ihmiset semmoinen vain tuli mieleen kun on näitä koira pusseja mihin laitetaan kakka niin mitä merkkiä suositte?
Ainakin on sellaiset kuin BIOSKA (BIOpaSKA) ja HAUSKA (HAUvanpaSKA) mitä olen kaupassa nähnyt.
Kokemuksia
?
Mitä kakkapussia käytätte?
11
180
Vastaukset
- Jääkarhu,
Eskimo 3L on osoittautunut käytössä kätevimmäksi.
- HeitiRollosta
Meillä käytetään Ripaska-pusseja (RIPulipASKA), hyvin ovat toimineet myös koira näyttely reissuilla.
- re876
Gearin mustat sankapussit parhaita.
- siis täh?
Ei jummalaare, paljon teil on ikää.....mitä kakkipussia te käytätte :D :D
Meidän sakemannit paskoo kyllä niin pitkälle ettei niitä tarvii asvaltilta kerätä...viekää koiranne oikeesti metsään ja unohtakaa noi pussit!! Jooko! - Eehei poikaseni
siis täh? kirjoitti:
Ei jummalaare, paljon teil on ikää.....mitä kakkipussia te käytätte :D :D
Meidän sakemannit paskoo kyllä niin pitkälle ettei niitä tarvii asvaltilta kerätä...viekää koiranne oikeesti metsään ja unohtakaa noi pussit!! Jooko!täällä keskellä kaupunkia ei yksinkertaisesti ole metsää johon koiran viedä. Se nyt vasta olisi että pitäisi koiraa lähteä autolla kuljettamaan kymmenen kilometrin päähän metsään pashalle. Kyllä ekoloogisin järkiratkaisu on että pashat pussiin ja pussit ämmässuolle.
- 20+7
Eehei poikaseni kirjoitti:
täällä keskellä kaupunkia ei yksinkertaisesti ole metsää johon koiran viedä. Se nyt vasta olisi että pitäisi koiraa lähteä autolla kuljettamaan kymmenen kilometrin päähän metsään pashalle. Kyllä ekoloogisin järkiratkaisu on että pashat pussiin ja pussit ämmässuolle.
Kyllä mä vaan löydän täällä kaupungissa koko aika semmoset paikat paskattamiselle että ei tarvi keräillä!
- Best friend Gear
20+7 kirjoitti:
Kyllä mä vaan löydän täällä kaupungissa koko aika semmoset paikat paskattamiselle että ei tarvi keräillä!
No ne sun laiskan ja vastuuttoman paskiaisen koiranpaskat onkin sitten toisten koirien tassuissa ja jokaisen tieltä vähänkään nurtsille poikkeavan kulkijan kengänpohjissa.
Mikä vittu siinä on niin vaikeaa tajuta, että ne paskat pitää kerätä pois? Jos ottaa koiran, niin silloin pitää olla valmis noukkimaan se paska, se ei ole niin vaikeaa.
Sun kaltaisten laiskojen idioottien takia, joka helvetin nurmiläntti on täynnä paskaa, ja sehän lisää koiravihaa ja myrkkysyöttejä tuolla pitkin teiden varsia, että kiitos vaan sullekin kaikkien koiravihaajien uhriksi joutuneiden puolesta! Ja ne paskat jotka sinne luontoon jätetään myöskin aiheuttaa herkkämahaisemmille koirille jatkuvia ripulitauteja, että kiitos vaan siitäkin sulle kaikkien mahavaivaisten koirien puolesta. Ne ripulitaudit katsos voi olla hengenvaarallisia koiranpennuille ja vanhoille koirille... Oot kyllä vitun laiska ääliö. - Neito 96
Best friend Gear kirjoitti:
No ne sun laiskan ja vastuuttoman paskiaisen koiranpaskat onkin sitten toisten koirien tassuissa ja jokaisen tieltä vähänkään nurtsille poikkeavan kulkijan kengänpohjissa.
Mikä vittu siinä on niin vaikeaa tajuta, että ne paskat pitää kerätä pois? Jos ottaa koiran, niin silloin pitää olla valmis noukkimaan se paska, se ei ole niin vaikeaa.
Sun kaltaisten laiskojen idioottien takia, joka helvetin nurmiläntti on täynnä paskaa, ja sehän lisää koiravihaa ja myrkkysyöttejä tuolla pitkin teiden varsia, että kiitos vaan sullekin kaikkien koiravihaajien uhriksi joutuneiden puolesta! Ja ne paskat jotka sinne luontoon jätetään myöskin aiheuttaa herkkämahaisemmille koirille jatkuvia ripulitauteja, että kiitos vaan siitäkin sulle kaikkien mahavaivaisten koirien puolesta. Ne ripulitaudit katsos voi olla hengenvaarallisia koiranpennuille ja vanhoille koirille... Oot kyllä vitun laiska ääliö.Tämän otsikon aihe on KAKKAPUSSIT. Voiko koirapalstoille kirjoittaa mitään ilman että kohta on koiravauhkot melskaamassa ja haukkumassa toisia.
- Niin kauan
Neito 96 kirjoitti:
Tämän otsikon aihe on KAKKAPUSSIT. Voiko koirapalstoille kirjoittaa mitään ilman että kohta on koiravauhkot melskaamassa ja haukkumassa toisia.
kuin on idiootteja jotka eivät tajua mikä on kakkapussin merkitys, on syytäkin näitä haukkua. Pahimman lajin idiootteja jotka kusevat toisten koiranomistajien kintulle aiheuttaessaan koiravihamielisyyttä tempauksillaan.
Niitä paskoja ei jätetä minnekään nurmikentille.
- siekka %
Meillä käytetään . Hyviä on olleet - ei ole kyllä maistettu.
- NNNNNNNNNNN
Kaikenlaisia pikkupusseja. Pakastepusseja, jotka tulevat halvemmaksi kuin koirankakkapussit. Tyhjät leipäpussit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2583730
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,1352687Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta162172Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3541936Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää2281934- 571488
Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita491434Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan741162- 1031157
- 1111150