Onko joku käynyt Niemisjärven grillikeitaassa 9 tien varrella? Onko siellä hyvää ruokaa ja isot annokset?
Vastaukset 15
- enpä söisi
Elintarvike kioski se on joka ei kyllä vastaa mitenkään nykyajan hygienia tasoa. Ruoka on pahan makuista ja annoksissa ei ole hurraamista. Rekkakuskitkin kiertää paikan nykyään kaukaa.
- söin jo
erehdyinpä kesällä poikkeamaan kyseisessä kuppilassa ja tilasin makkaraperunat. Sain muutaman perunan ja kokonaisen makkarapötkön kuorineen. ei kyllä nälkä lähtenyt vaan peremminkin lisääntyi ja meninkin heti seuraavaan grilliin josta sain kunnon annoksen. hengissä olen edelleen, vaikka söinkin grillikeitaassa.
- grilliherkku
söin jo kirjoitti:
erehdyinpä kesällä poikkeamaan kyseisessä kuppilassa ja tilasin makkaraperunat. Sain muutaman perunan ja kokonaisen makkarapötkön kuorineen. ei kyllä nälkä lähtenyt vaan peremminkin lisääntyi ja meninkin heti seuraavaan grilliin josta sain kunnon annoksen. hengissä olen edelleen, vaikka söinkin grillikeitaassa.
Niemisjärvellä on tullut itsekkin kerran syötyä makkaraperunat ja oli kyllä lapsellisen pieni annos. Tosin on niitä vielä pienempiäkin. Tämä annos maksoi 7 euroa savolaiasessa grillissä että miettikääpä vähän mitä ostatte ja mistä pyydätte rahat takaisin taai vaaditte isompaa annosta.
http://static.iltalehti.fi/ruoka/etu_makkaraperunat1_130709PK_820_ru.jpg - Yksilöllisempää
grilliherkku kirjoitti:
Niemisjärvellä on tullut itsekkin kerran syötyä makkaraperunat ja oli kyllä lapsellisen pieni annos. Tosin on niitä vielä pienempiäkin. Tämä annos maksoi 7 euroa savolaiasessa grillissä että miettikääpä vähän mitä ostatte ja mistä pyydätte rahat takaisin taai vaaditte isompaa annosta.
http://static.iltalehti.fi/ruoka/etu_makkaraperunat1_130709PK_820_ru.jpgJahas. Sitä saa mitä tilaa.
Jos haluaa aina samanlaisen annoksen, niin on käytävä näissä francising- eli ketjukuppiloissa, missä jokainen annos ja mauste on aina täsmälleen samanlainen.
Jos taas haluaa henkilökohtaista palvelua, kontaktin omistajaan, juttuseuraa tai vaikkapa vinkkejä paikkakunnan tapahtumista, niin voi sanoa, että paikoissa on eroja.
Niemisjärven grilli-pizzerian pizzat ovat muuten saaneet pajon kiitosta asiakkailta.
- niemismies
Tulee siellä istuttua iltaa aika monestikkin kahvia siemailen. Koskaan en ole nähnyt kenenkään tilavan sieltä mitään grilliruokaa. Minusta paikka on idyllinen ja porukalle on istutettu oikein sohva jossa istun kaverin kanssa iltaa ja kuunnellaan radiosta Groove FM kanavaa hyvässä hengessä paikan omistajan kanssa joka muuten osaa leipoa maukkaita leivoksia.
- Semivakkari
Mitä on tapahtunut? Vuosi sitten tuo oli vielä ihan hyvä paikka, annoksilla lähti nälkä eikä kärpäsiäkään juuri näkynyt. Harmin paikka jos nyt on noin huonona.
- en menis
Missä sellainen keidas sijaitsee? Siis siinä ysitien varressako? Eihän siinä koskaan ole yhtään autoa parkissakaan. Ihme paikka, ollut siinä jo vuodesta 2000, jos puhun samasta paikasta. Kerran kävin eskimopuikon ostamassa vuonna 2000 ja muistan, että maksaminen ei millään meinannut onnistua kortilla. Oli tietysti vasta perustettu koko pulju, ja ilm. toiset omistajat...
- uhc3e
Onpas negatiivista palautetta paljon, itse olen pysähtynyt lähi-aikoina ko. grillille noin 4-5 kertaa, makkaraperunoilla tai lihapullaperunoilla olen nälkääni siirtänyt, annoksen koko on ihan keskiluokkaa ja maku myös, palvelu ihan ok, siihen en kiinnitä yleensä kovin paljon huomiota jos palvelu on asiallista, pääasia että annosken saa kohtuullisessa ajassa ja sehän oli ysitien grillillä..hintaankaan en kiinnitä kovin paljoa huomiota sillä euro pari sinne tänne ei minua haittaa.
Hah..mihin aikaan mahtanet ohi ajaa ja kuinka usein?? Rekkoja ja henkilö-autoja parkissa ja joku vielä väittää edellä että rekat kiertää kaukaa paikan.- otawa..
taidat nyt puhua ihan eri grillistä!
tässä tarkoitetaan luultavasti sitä joka on Jyväskylästä Kuopioon mentäessä tien oikealla puolella.
- jfikkkkskjf
Niemisjärven grilli ja ysitien grilli on kaksi ihan eriasiaa. niemisjärven grilli kuuluu hankasalmen puolelle ja ysitien grilli kuuluu laukaan puolelle.
- fgfxsds
Niemisjärven grillikeidas 9-tien varrella?? missä tällainen on? Tarkoitetaanko nyt sitä grilliä siis ysitien grilliä, joka jyväskylästä tultaessa vasemmalla puolella.
- Kevätrulla
Jes tähänkin grilliin tulee lähiaikoina suuri muutos. uusi kokki on tulossa kohteesee niin katsotaan niitä makkaraperunoita uusin silmin.
- Anonyymi
Tosi mahtavaa ....palvelu huippua...suosittelen
- Anonyymi
Hyvähän tää grilli on. 2. Paras äänestyksessäkin. Kesällä ihmisiä parveili kuin kärpäsiä. Huippu mesta.
- Anonyymi
Kärpäsiä enemmän kuin missään mutta eihän sitä rattijuoppo hoksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa1002212Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as411478Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu1381084Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.2321048- 98945
- 82866
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,53767- 80767
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo215754- 93739
- 51699
- 40666
Costa Rica on tympeän makuinen kahvi
Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain36654On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79648Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.28536- 55517
Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"
Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin14490- 35474
Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28472- 33443