Nyt olen valinnut omasta mielestäni hyvän näköisen menopelin lähempään tarkkailuun. Mulla ei ennen ole ollut moottoripyörää joten ostan uuden ensi kevääksi. Lähinnä haluaisin käyttäjiltä kommentteja kyseisestä pyörästä?
Suzuki VL 800 Volusia
5
2460
Vastaukset
- Otto
Itsellekin ensimmäinen pyörä joten kovin tarkasti en pysty vertaamaan johonkin toiseen pitemmässä käytössä mutta mä oon ollut todella tyytyväinen. Tämä kesä on tullut ajelta sillä ja on vastannut odotuksia. Putket, suutinsarjan ja suodattimen vaihdoin paremmin virtaaviin ja nyt äänetkin vastaa ulkonäköä:) Suositeltava peli!
- Mika
Vaihdoitko pelkän suodattimen vaiko koko systeemin? Jalka ottaa kiinni ilmansuodattimen koteloon ja pitäis vaihtaa se hiukan matalempaan malliin. Oon ajatellut jotain Thunder Mfg:n mallia:
http://www.cruisercustomizing.com/list.cfm?manufacturer_ID=169&model_ID=29&category_ID=15
- Otto
Ensi vuonnahan nimi ei ole enää Volusia vaan Boulevard C50...samalla lähtee nimestä legendaarinen Intruder.
- Mika
Hyvä matkapyörä. Ostin kesäkuussa ja kilometrejä on kertynyt noin 10 000. Aloitin motoilun 250 cc Yamaha Dragstarilla ja vaihdoin sitten Volusiaan kun ajohomma tuntui olevan hanskassa.
Ohjaustanko ei sopinut mun anatomialle ja se piti vaihtaa kahvakulmaltaan suoremmaksi ( raiserit). Pyörä on nyt parempi matka-ajossa, mutta ketteryys heikkeni hieman.
Laitoin Mapamin jalkatappien siirtosarjan ja sain ajoasennon aavistuksen rennommaksi. Nyt tulee istuttua suuremmalla pinta-alalla eikä persaus puudu.
Laukkurautojen laitto oli melko työlästä. Piti irroittaa koko takalokasuoja. Aikaa meni, mutta eihän sitä tarvi kuin kerran.
Pitkät valot on ok, muutta lyhyet valot näyttää melko lähelle ja kapealle. Täytynee laittaa lisävalot ensi keväänä.
Volusiassa on näköä ja kokoa. Kävin istuskelemassa Yamahan, Hondan ja Kawasakin 650 - 800 cc uusien pyörien päällä ja Volusia oli mielestäni täysin omaa luokkaansa laadun ja tyylin puolesta. Kawasakin 800 kuutioinen olis ollut myös kiva, mutta kyllästyin jo pikkujammun kanssa ketjujen voiteluun. - Anonyymi
Mistä tästä mallissa on sulakeet ???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 805304
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai734697Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1314650Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3582034- 941680
- 971587
- 2571486
- 3481191
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.571012- 2001001