Suzuki VL 800 Volusia

Huimo

Nyt olen valinnut omasta mielestäni hyvän näköisen menopelin lähempään tarkkailuun. Mulla ei ennen ole ollut moottoripyörää joten ostan uuden ensi kevääksi. Lähinnä haluaisin käyttäjiltä kommentteja kyseisestä pyörästä?

5

2315

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Otto

      Itsellekin ensimmäinen pyörä joten kovin tarkasti en pysty vertaamaan johonkin toiseen pitemmässä käytössä mutta mä oon ollut todella tyytyväinen. Tämä kesä on tullut ajelta sillä ja on vastannut odotuksia. Putket, suutinsarjan ja suodattimen vaihdoin paremmin virtaaviin ja nyt äänetkin vastaa ulkonäköä:) Suositeltava peli!

    • Otto

      Ensi vuonnahan nimi ei ole enää Volusia vaan Boulevard C50...samalla lähtee nimestä legendaarinen Intruder.

    • Mika

      Hyvä matkapyörä. Ostin kesäkuussa ja kilometrejä on kertynyt noin 10 000. Aloitin motoilun 250 cc Yamaha Dragstarilla ja vaihdoin sitten Volusiaan kun ajohomma tuntui olevan hanskassa.

      Ohjaustanko ei sopinut mun anatomialle ja se piti vaihtaa kahvakulmaltaan suoremmaksi ( raiserit). Pyörä on nyt parempi matka-ajossa, mutta ketteryys heikkeni hieman.

      Laitoin Mapamin jalkatappien siirtosarjan ja sain ajoasennon aavistuksen rennommaksi. Nyt tulee istuttua suuremmalla pinta-alalla eikä persaus puudu.

      Laukkurautojen laitto oli melko työlästä. Piti irroittaa koko takalokasuoja. Aikaa meni, mutta eihän sitä tarvi kuin kerran.

      Pitkät valot on ok, muutta lyhyet valot näyttää melko lähelle ja kapealle. Täytynee laittaa lisävalot ensi keväänä.

      Volusiassa on näköä ja kokoa. Kävin istuskelemassa Yamahan, Hondan ja Kawasakin 650 - 800 cc uusien pyörien päällä ja Volusia oli mielestäni täysin omaa luokkaansa laadun ja tyylin puolesta. Kawasakin 800 kuutioinen olis ollut myös kiva, mutta kyllästyin jo pikkujammun kanssa ketjujen voiteluun.

    • Anonyymi

      Mistä tästä mallissa on sulakeet ???

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      75
      1400
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      243
      1289
    3. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      1086
    4. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      255
      1068
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      51
      775
    6. 65
      764
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      62
      737
    8. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      39
      718
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      44
      681
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      30
      637
    Aihe