detur????

jamppa40v

Onks keneläkään tietoa, että paljon mahtaa olla deturin nopean varaajan etu?
mihin hintaan olette perheenne kanssa päässeet deturin kautta turkkiin? esim: 2 aikuista ja 2 lasta?Enkä tarkoita äkkilähtöjä.

Oletteko olleet tyytyväisiä saamaanne palveluun/hotellin laatuun?

3

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihan hyvä on

      Ollaan aikaisempina vuosina Deturia käytetty ja meillä 2 aik. 2 lasta.
      2 viikkoa on ollut siinä 1700€ vähän reilu.Aina olut heinäkuussa.
      Olemme majoittuneet useana vuonna Laviniaan ja tykätty..sijainti hyvä,u-allasalue hyvä hotellissa,hotelli hyvä,lähellä kaupat,joista saa ruokaa halvalla,rauhallinen.
      Ollaan oltu aina tyytyväisiä sekä hotelliin(huoneisto-) että Deturiin.
      Kaksi viimeistä vuotta olemme olleet sekä finnmatkoilla että aurinkomatkoilla,lentojen vuoksi,koska finnairilla on kivempi lentää(lasten toivomus),ei ilmakuoppia jne.Deturin lennoilla on yleensä aina ihan törkeät ilmakuopat ja tuntuu,että kone tippuu..
      kerran ihmisten ruuat tippui "pöydiltä",kun tuli niin kovat ilmakuopat kesken ruokailun ja joutuivat lopettamaan koko ruokajakelun ja viemään kärryt pois,lapset itkivät ja eipä aikuisillakaan ollut todellakaan naurussa suut..
      Nopean varaajan etua en muista ja onko enää sitä ollenkaan,joskus oli kyllä ainakin.Alanyasta on ollut paluut aina keskellä yötä ja se aika rankka,joten se myös yksi syy,miksi menemme toisella matkanjärjestäjällä nykyisin.
      Mutta siis voisin hyvin mennä Deturilla,eikä ole mitään pahaa sanottavaa,kaikki hyvin toiminut aina.Ja plussaa deturilla,että oppaat aina hyvin Antalyassa vastassa sekä bussissa meno-paluu,tosin kuin muilla matkanjärjestäjillä.

      • Nauru pidentää ikää

        Kiitos tästä! Ehdottomasti on Deturin vika että heidän lennoillaan on kuoppia! Prrkeleen lentäjät eivät osaa lentää kuopatonta reittiä, onneksi muilla matkanjärjestäjillä on parempi tilanne.


    • ääliöoot!!

      "Deturin lennoilla on yleensä aina ihan törkeät ilmakuopat ja tuntuu,että kone tippuu.."

      -Kyllä fakta on se, etä ei vaikuta lentoyhtiö ilmakuoppiin..
      Kapteeni ei näe ilmakuoppia, joten niitä ei voi väistää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      118
      6864
    2. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      47
      4552
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      72
      3692
    4. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      27
      2744
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      28
      2431
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      22
      1906
    7. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      200
      1428
    8. Martinan prinsessahäät peruuntui

      Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      319
      1224
    9. Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona

      Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on
      Henkinen hyvinvointi ja mielenterveys
      37
      1032
    10. Pahastuisitko

      Jos tietäisit, että katselen lähes päivittäin kuviasi? Miehelle
      Ikävä
      88
      888
    Aihe