detur????

jamppa40v

Onks keneläkään tietoa, että paljon mahtaa olla deturin nopean varaajan etu?
mihin hintaan olette perheenne kanssa päässeet deturin kautta turkkiin? esim: 2 aikuista ja 2 lasta?Enkä tarkoita äkkilähtöjä.

Oletteko olleet tyytyväisiä saamaanne palveluun/hotellin laatuun?

3

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihan hyvä on

      Ollaan aikaisempina vuosina Deturia käytetty ja meillä 2 aik. 2 lasta.
      2 viikkoa on ollut siinä 1700€ vähän reilu.Aina olut heinäkuussa.
      Olemme majoittuneet useana vuonna Laviniaan ja tykätty..sijainti hyvä,u-allasalue hyvä hotellissa,hotelli hyvä,lähellä kaupat,joista saa ruokaa halvalla,rauhallinen.
      Ollaan oltu aina tyytyväisiä sekä hotelliin(huoneisto-) että Deturiin.
      Kaksi viimeistä vuotta olemme olleet sekä finnmatkoilla että aurinkomatkoilla,lentojen vuoksi,koska finnairilla on kivempi lentää(lasten toivomus),ei ilmakuoppia jne.Deturin lennoilla on yleensä aina ihan törkeät ilmakuopat ja tuntuu,että kone tippuu..
      kerran ihmisten ruuat tippui "pöydiltä",kun tuli niin kovat ilmakuopat kesken ruokailun ja joutuivat lopettamaan koko ruokajakelun ja viemään kärryt pois,lapset itkivät ja eipä aikuisillakaan ollut todellakaan naurussa suut..
      Nopean varaajan etua en muista ja onko enää sitä ollenkaan,joskus oli kyllä ainakin.Alanyasta on ollut paluut aina keskellä yötä ja se aika rankka,joten se myös yksi syy,miksi menemme toisella matkanjärjestäjällä nykyisin.
      Mutta siis voisin hyvin mennä Deturilla,eikä ole mitään pahaa sanottavaa,kaikki hyvin toiminut aina.Ja plussaa deturilla,että oppaat aina hyvin Antalyassa vastassa sekä bussissa meno-paluu,tosin kuin muilla matkanjärjestäjillä.

      • Nauru pidentää ikää

        Kiitos tästä! Ehdottomasti on Deturin vika että heidän lennoillaan on kuoppia! Prrkeleen lentäjät eivät osaa lentää kuopatonta reittiä, onneksi muilla matkanjärjestäjillä on parempi tilanne.


    • ääliöoot!!

      "Deturin lennoilla on yleensä aina ihan törkeät ilmakuopat ja tuntuu,että kone tippuu.."

      -Kyllä fakta on se, etä ei vaikuta lentoyhtiö ilmakuoppiin..
      Kapteeni ei näe ilmakuoppia, joten niitä ei voi väistää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      43
      7447
    2. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      54
      3713
    3. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      48
      3573
    4. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      62
      3328
    5. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      52
      3140
    6. 51
      3024
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      35
      2835
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      30
      2484
    9. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      196
      1925
    10. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      47
      1551
    Aihe