detur????

jamppa40v

Onks keneläkään tietoa, että paljon mahtaa olla deturin nopean varaajan etu?
mihin hintaan olette perheenne kanssa päässeet deturin kautta turkkiin? esim: 2 aikuista ja 2 lasta?Enkä tarkoita äkkilähtöjä.

Oletteko olleet tyytyväisiä saamaanne palveluun/hotellin laatuun?

3

315

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihan hyvä on

      Ollaan aikaisempina vuosina Deturia käytetty ja meillä 2 aik. 2 lasta.
      2 viikkoa on ollut siinä 1700€ vähän reilu.Aina olut heinäkuussa.
      Olemme majoittuneet useana vuonna Laviniaan ja tykätty..sijainti hyvä,u-allasalue hyvä hotellissa,hotelli hyvä,lähellä kaupat,joista saa ruokaa halvalla,rauhallinen.
      Ollaan oltu aina tyytyväisiä sekä hotelliin(huoneisto-) että Deturiin.
      Kaksi viimeistä vuotta olemme olleet sekä finnmatkoilla että aurinkomatkoilla,lentojen vuoksi,koska finnairilla on kivempi lentää(lasten toivomus),ei ilmakuoppia jne.Deturin lennoilla on yleensä aina ihan törkeät ilmakuopat ja tuntuu,että kone tippuu..
      kerran ihmisten ruuat tippui "pöydiltä",kun tuli niin kovat ilmakuopat kesken ruokailun ja joutuivat lopettamaan koko ruokajakelun ja viemään kärryt pois,lapset itkivät ja eipä aikuisillakaan ollut todellakaan naurussa suut..
      Nopean varaajan etua en muista ja onko enää sitä ollenkaan,joskus oli kyllä ainakin.Alanyasta on ollut paluut aina keskellä yötä ja se aika rankka,joten se myös yksi syy,miksi menemme toisella matkanjärjestäjällä nykyisin.
      Mutta siis voisin hyvin mennä Deturilla,eikä ole mitään pahaa sanottavaa,kaikki hyvin toiminut aina.Ja plussaa deturilla,että oppaat aina hyvin Antalyassa vastassa sekä bussissa meno-paluu,tosin kuin muilla matkanjärjestäjillä.

      • Nauru pidentää ikää

        Kiitos tästä! Ehdottomasti on Deturin vika että heidän lennoillaan on kuoppia! Prrkeleen lentäjät eivät osaa lentää kuopatonta reittiä, onneksi muilla matkanjärjestäjillä on parempi tilanne.


    • ääliöoot!!

      "Deturin lennoilla on yleensä aina ihan törkeät ilmakuopat ja tuntuu,että kone tippuu.."

      -Kyllä fakta on se, etä ei vaikuta lentoyhtiö ilmakuoppiin..
      Kapteeni ei näe ilmakuoppia, joten niitä ei voi väistää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. 126
      1563
    2. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      203
      1016
    3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

      Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      149
      645
    4. Olen Aito Narsisti

      Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
      Sinkut
      232
      536
    5. Mara puhuu narsuista

      Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      499
    6. 31
      490
    7. Outo liikkuja

      Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
      Ähtäri
      11
      444
    8. PÄIVÄN KYSYMYS

      Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
      Kajaani
      183
      444
    9. Onko tämä meidän yhteys

      Vähän liian vaikeaa? Joskus voimakkaatkaan tunteet ei riitä.
      Ikävä
      41
      426
    10. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

      Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
      Puolanka
      18
      403
    Aihe