Ostin laivalta tulitikkuaskin. Mutta en huomannut, että mulle myytiinkin vasemman käden tikkuaski ja kun mä olen oikeekätinen, ni eihän ne tikut syty vaikka kuinka raavin.
Mitä pitäs tehdä?
Mitä pitäs tehdä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ostit varmaankin Tallinkilta. Siellä myydään juuri noin. Huonot pakkausmerkinnät ja ei informoida asiakasta.
Hiukan sama juttu kävi tuolla laivalla. Kaikki oikeakätisten kahvimukit olivat loppuneet ja korvat oli mukeissa vasemmalla puolella. Oli hankala juoda vasemmalla kädellä.
https://www.youtube.com/watch?v=hchGWTQWWN4 KÄYKÄÄ KAHTOO!!
niitä jaellaan siellä ihan velotuksettakin, ihan sama otatko askin vasemmalla vai oikealla kädelläsi. kummallakaan kädelläsi siitä ei tarvitse kuitenkaan tarjota rahaa
Oliko niissä korvat oikein, vai olivatko ihan korvattomia?
voi hyvänen aika näitä huumorijuttuja,vai laiskuuttako se on,kun ei mukia jaksa kääntää,että sitä vois oikeessa kädessä pitää!!!
Kupin korva menee tiskatessa helposti rikki kupin kolahtaessa johonkin. Eikös sitä korvaa vois laittaa kupin sisäpuolelle, jolloin se ei katkeaisi niin helposti?
Olis parempi tuntuma juomaankin kun olis noin.