Olemme viisihenkinen perhe lapset 7v,9v ja 1v
Miten paljon olette joutuneet maksamaan etelänmatkasta deturin kautta? Jos vaikka olis muitakin 5 henkisiä perheitä. niin vähä tietoa sais. ensi kesää tässä suunnitellaan.
deturin kautta etelään??
4
196
Vastaukset
- Urpo69x
Riippuu siitä, minkä kokoisen majoituksen ottaa. Juuri melkein varasimme kolmion Alanyan Azaleasta. Se olisi ollut edullisimmillaan noin 2500 e, ja aamiaisella satasen kalliimpi.
Kaksion pitäisi saada edullisemmin, mutta käytännöllisempää on olla kolmio jossa isommat lapset on toisessa makkarissa ja pienempi vanhempien kanssa toisessa.
Aamulla isommat saa nukkua hetken pidempään kun se nuorin herää kuitenkin ennen muita.
Olkkarissa voi oleskella ilman että tarvitsee veivata petejä ees taas.
Toisaalta esimerkiksi vertailuhinta Finnmatkojen Alanyan Flower Gardeniin on noin 1800 euroa ja siinä on kyseessä kaksio. Että maksaahan se kolmio satasia enemmän.
Emme kuitenkaan päätyneet tuohon vaan varasimme Deturilta pelkät lennot ja otimme netistä huoneistohotellin kolmiolla sekä omat kyydit kentältä kohteeseen.
All Inclusive-hotellilla tällä tavoin hinnaksi tuli 2500 e, tosin kytättiin lennot viime tippaan kun niitä oli vielä viikko ennen myynnissä. Ei siltikään kovin hirveän halvalla, pelkkä lento maksoi viideltä noin 1750e ja all inclusive huoneistohotelli 735e . - Urpo69x
Vielä sen verran, että jos matkaan lähtiessä tuo yksivuotias ei ole vielä kahta vuotta, niin hän pääsee koneessa sylissä, mikä alentaa matkan hintaa viisihenkiseen perheeseen.
Silloin tarvitsette vain neljä lentopaikkaa ja hotelleissakin todennäköisesti hinta on edullisempi kuin mitä tuossa yllä kirjoittelin. - onnea yritykselle
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11850355
Taustatiedot deturista kannattaa selvittää, ja ottaa ylimääräistä käteistä mukaan(varulta). - mara
Deturilla matkustanut parikymmentä kertaa, ilman mitään ongelmia, enkä ole kuullut muidenkaan valittavan. Kilpailukykyiset hinnat ja asialliset hotellit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467625
- 334203
- 573705
- 503190
- 172866
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons652551- 542398
- 512378
- 402339
- 162276