Olemme viisihenkinen perhe lapset 7v,9v ja 1v
Miten paljon olette joutuneet maksamaan etelänmatkasta deturin kautta? Jos vaikka olis muitakin 5 henkisiä perheitä. niin vähä tietoa sais. ensi kesää tässä suunnitellaan.
deturin kautta etelään??
4
261
Vastaukset
- Urpo69x
Riippuu siitä, minkä kokoisen majoituksen ottaa. Juuri melkein varasimme kolmion Alanyan Azaleasta. Se olisi ollut edullisimmillaan noin 2500 e, ja aamiaisella satasen kalliimpi.
Kaksion pitäisi saada edullisemmin, mutta käytännöllisempää on olla kolmio jossa isommat lapset on toisessa makkarissa ja pienempi vanhempien kanssa toisessa.
Aamulla isommat saa nukkua hetken pidempään kun se nuorin herää kuitenkin ennen muita.
Olkkarissa voi oleskella ilman että tarvitsee veivata petejä ees taas.
Toisaalta esimerkiksi vertailuhinta Finnmatkojen Alanyan Flower Gardeniin on noin 1800 euroa ja siinä on kyseessä kaksio. Että maksaahan se kolmio satasia enemmän.
Emme kuitenkaan päätyneet tuohon vaan varasimme Deturilta pelkät lennot ja otimme netistä huoneistohotellin kolmiolla sekä omat kyydit kentältä kohteeseen.
All Inclusive-hotellilla tällä tavoin hinnaksi tuli 2500 e, tosin kytättiin lennot viime tippaan kun niitä oli vielä viikko ennen myynnissä. Ei siltikään kovin hirveän halvalla, pelkkä lento maksoi viideltä noin 1750e ja all inclusive huoneistohotelli 735e . - Urpo69x
Vielä sen verran, että jos matkaan lähtiessä tuo yksivuotias ei ole vielä kahta vuotta, niin hän pääsee koneessa sylissä, mikä alentaa matkan hintaa viisihenkiseen perheeseen.
Silloin tarvitsette vain neljä lentopaikkaa ja hotelleissakin todennäköisesti hinta on edullisempi kuin mitä tuossa yllä kirjoittelin. - onnea yritykselle
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11850355
Taustatiedot deturista kannattaa selvittää, ja ottaa ylimääräistä käteistä mukaan(varulta). - mara
Deturilla matkustanut parikymmentä kertaa, ilman mitään ongelmia, enkä ole kuullut muidenkaan valittavan. Kilpailukykyiset hinnat ja asialliset hotellit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1266400Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766195Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716183Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443992Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482415Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311456- 131299
- 1871128
- 64960