Minulla on jo jonkin aikaa ollut runsasta ja pahanhajuista valkovuotoa ja mietin tässä, että mitä tuotetta ostaisin apteekista emättimen ph- ja bakteeritasapainon korjaamiseen. Lactal Balans, VagiC, Gynocaps, mitä näitä nyt on... Kertokaa kokemuksia!
PH ja bakteerit - mikä tuotteita olette käyttäneet?
5
353
Vastaukset
- flagylit auttoi24
gynocaps aina menkkojen jälkeen heti kuurina ja ennaltaehkäisevästi,ohjeissa kerrotaan.mutta huomioi myös että jos sulla on bakteeritasapainonhäiriötila,niin se ei mene kuin lääkärin reseptillä eli antibiooteilla ja emätinpuikoilla ensin hoidetaan pöpö pois ja sen jälkeen ennltaehkäisevänä käsikauppatuottein.suositan sulle ehdottomasti intiimialueelle tarkoitettua alapesuainetta apteekista erikseen ja älä joka pesussa käytä pesuaineita,ihan vedellä.ilmakylpyjä.se kääkärin papa koe kertoo sit mikä sen pahan hajun teettää,läääriin ensiksi.
- tarvitsen apua
Hävettää myöntää, mutta olen käynyt gynekologilla viimeksi 17-vuotiaana eikä minulta ole ikinä otettu edes sitä papa-koetta... Onko tosiaan niin, ettei mahdollinen tulehdus voi mitenkään parantua itsestään? Lääkärissä käynti hankalaa kun ei ole varaa käydä yksityisellä ja asun pienellä paikkakunnalla, jonka terveyskeskuksesta huonoja kokemuksia eikä täällä ole edes erikseen mitään gynekologia. Minulla on kerran aiemmin ollut selvät bakteerivaginoosin oireet ja vielä erittäin voimakkaat ja häiritsevät sellaiset, mutten käynyt lääkärissä enkä hoitanut edes käsikauppalääkkeillä, mutta silti vaiva ajan myötä hävisi.
- Tarkkuus kannattaa
tarvitsen apua kirjoitti:
Hävettää myöntää, mutta olen käynyt gynekologilla viimeksi 17-vuotiaana eikä minulta ole ikinä otettu edes sitä papa-koetta... Onko tosiaan niin, ettei mahdollinen tulehdus voi mitenkään parantua itsestään? Lääkärissä käynti hankalaa kun ei ole varaa käydä yksityisellä ja asun pienellä paikkakunnalla, jonka terveyskeskuksesta huonoja kokemuksia eikä täällä ole edes erikseen mitään gynekologia. Minulla on kerran aiemmin ollut selvät bakteerivaginoosin oireet ja vielä erittäin voimakkaat ja häiritsevät sellaiset, mutten käynyt lääkärissä enkä hoitanut edes käsikauppalääkkeillä, mutta silti vaiva ajan myötä hävisi.
Ehkäpä tuo bakteerivaginoosiksi luulevasi olikin jotain lievempää joka parani itsekseen. Yleensä bakteerivaginoosi pahenee ja pahimmillaan leviää kohtuunkin ja voi aiheuttaa jopa lapsettomuutta. Siksi jos on oireita ja epäilee tulehdusta, kannattaa käydä lääkärissä. Terveyskeskuslääkärikin ja -laboratorio pystyvät diagnosoimaan tulehduksen ja saat reseptin kunnolliseen lääkitykseen. Kun tulehdus on poissa, ennakkotorjunta hoituu noilla em. tuotteilla. Itse käytän harvakselleen Lactal Balanc'ia ja pesen muutaman kerran viikossa Seba Medillä (ei sisältä).
- nyt papa pyytämäään
tk lääläriin aika ja pyydät papa koetta että epäilet tulehdusta .siitä saat siten varmuuden ja hoidon.ei mene itekseen ohi.haju muhii kunnes hoidettu.pitää se papa tehdä hajuhaitoista,haista ei saa terveessä alapäässä.
- EiAcoa
Olen käyttänyt vuosia alapesuun apteekin SebaMediä. Yhtä kauan on nivusten sienitulehdus minua vaivannut. Miten on, altistaako tämä pesuaine mahdollisesti. Onko kokemuksia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061