Minulla on jo jonkin aikaa ollut runsasta ja pahanhajuista valkovuotoa ja mietin tässä, että mitä tuotetta ostaisin apteekista emättimen ph- ja bakteeritasapainon korjaamiseen. Lactal Balans, VagiC, Gynocaps, mitä näitä nyt on... Kertokaa kokemuksia!
PH ja bakteerit - mikä tuotteita olette käyttäneet?
5
346
Vastaukset
- flagylit auttoi24
gynocaps aina menkkojen jälkeen heti kuurina ja ennaltaehkäisevästi,ohjeissa kerrotaan.mutta huomioi myös että jos sulla on bakteeritasapainonhäiriötila,niin se ei mene kuin lääkärin reseptillä eli antibiooteilla ja emätinpuikoilla ensin hoidetaan pöpö pois ja sen jälkeen ennltaehkäisevänä käsikauppatuottein.suositan sulle ehdottomasti intiimialueelle tarkoitettua alapesuainetta apteekista erikseen ja älä joka pesussa käytä pesuaineita,ihan vedellä.ilmakylpyjä.se kääkärin papa koe kertoo sit mikä sen pahan hajun teettää,läääriin ensiksi.
- tarvitsen apua
Hävettää myöntää, mutta olen käynyt gynekologilla viimeksi 17-vuotiaana eikä minulta ole ikinä otettu edes sitä papa-koetta... Onko tosiaan niin, ettei mahdollinen tulehdus voi mitenkään parantua itsestään? Lääkärissä käynti hankalaa kun ei ole varaa käydä yksityisellä ja asun pienellä paikkakunnalla, jonka terveyskeskuksesta huonoja kokemuksia eikä täällä ole edes erikseen mitään gynekologia. Minulla on kerran aiemmin ollut selvät bakteerivaginoosin oireet ja vielä erittäin voimakkaat ja häiritsevät sellaiset, mutten käynyt lääkärissä enkä hoitanut edes käsikauppalääkkeillä, mutta silti vaiva ajan myötä hävisi.
- Tarkkuus kannattaa
tarvitsen apua kirjoitti:
Hävettää myöntää, mutta olen käynyt gynekologilla viimeksi 17-vuotiaana eikä minulta ole ikinä otettu edes sitä papa-koetta... Onko tosiaan niin, ettei mahdollinen tulehdus voi mitenkään parantua itsestään? Lääkärissä käynti hankalaa kun ei ole varaa käydä yksityisellä ja asun pienellä paikkakunnalla, jonka terveyskeskuksesta huonoja kokemuksia eikä täällä ole edes erikseen mitään gynekologia. Minulla on kerran aiemmin ollut selvät bakteerivaginoosin oireet ja vielä erittäin voimakkaat ja häiritsevät sellaiset, mutten käynyt lääkärissä enkä hoitanut edes käsikauppalääkkeillä, mutta silti vaiva ajan myötä hävisi.
Ehkäpä tuo bakteerivaginoosiksi luulevasi olikin jotain lievempää joka parani itsekseen. Yleensä bakteerivaginoosi pahenee ja pahimmillaan leviää kohtuunkin ja voi aiheuttaa jopa lapsettomuutta. Siksi jos on oireita ja epäilee tulehdusta, kannattaa käydä lääkärissä. Terveyskeskuslääkärikin ja -laboratorio pystyvät diagnosoimaan tulehduksen ja saat reseptin kunnolliseen lääkitykseen. Kun tulehdus on poissa, ennakkotorjunta hoituu noilla em. tuotteilla. Itse käytän harvakselleen Lactal Balanc'ia ja pesen muutaman kerran viikossa Seba Medillä (ei sisältä).
- nyt papa pyytämäään
tk lääläriin aika ja pyydät papa koetta että epäilet tulehdusta .siitä saat siten varmuuden ja hoidon.ei mene itekseen ohi.haju muhii kunnes hoidettu.pitää se papa tehdä hajuhaitoista,haista ei saa terveessä alapäässä.
- EiAcoa
Olen käyttänyt vuosia alapesuun apteekin SebaMediä. Yhtä kauan on nivusten sienitulehdus minua vaivannut. Miten on, altistaako tämä pesuaine mahdollisesti. Onko kokemuksia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö26510025K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon2015734Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1685298PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *764923Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot73193Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe12576- 2122489
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.122299Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3562063- 241895