Minulla on jo jonkin aikaa ollut runsasta ja pahanhajuista valkovuotoa ja mietin tässä, että mitä tuotetta ostaisin apteekista emättimen ph- ja bakteeritasapainon korjaamiseen. Lactal Balans, VagiC, Gynocaps, mitä näitä nyt on... Kertokaa kokemuksia!
Vastaukset 5
- flagylit auttoi24
gynocaps aina menkkojen jälkeen heti kuurina ja ennaltaehkäisevästi,ohjeissa kerrotaan.mutta huomioi myös että jos sulla on bakteeritasapainonhäiriötila,niin se ei mene kuin lääkärin reseptillä eli antibiooteilla ja emätinpuikoilla ensin hoidetaan pöpö pois ja sen jälkeen ennltaehkäisevänä käsikauppatuottein.suositan sulle ehdottomasti intiimialueelle tarkoitettua alapesuainetta apteekista erikseen ja älä joka pesussa käytä pesuaineita,ihan vedellä.ilmakylpyjä.se kääkärin papa koe kertoo sit mikä sen pahan hajun teettää,läääriin ensiksi.
- tarvitsen apua
Hävettää myöntää, mutta olen käynyt gynekologilla viimeksi 17-vuotiaana eikä minulta ole ikinä otettu edes sitä papa-koetta... Onko tosiaan niin, ettei mahdollinen tulehdus voi mitenkään parantua itsestään? Lääkärissä käynti hankalaa kun ei ole varaa käydä yksityisellä ja asun pienellä paikkakunnalla, jonka terveyskeskuksesta huonoja kokemuksia eikä täällä ole edes erikseen mitään gynekologia. Minulla on kerran aiemmin ollut selvät bakteerivaginoosin oireet ja vielä erittäin voimakkaat ja häiritsevät sellaiset, mutten käynyt lääkärissä enkä hoitanut edes käsikauppalääkkeillä, mutta silti vaiva ajan myötä hävisi.
- Tarkkuus kannattaa
tarvitsen apua kirjoitti:
Hävettää myöntää, mutta olen käynyt gynekologilla viimeksi 17-vuotiaana eikä minulta ole ikinä otettu edes sitä papa-koetta... Onko tosiaan niin, ettei mahdollinen tulehdus voi mitenkään parantua itsestään? Lääkärissä käynti hankalaa kun ei ole varaa käydä yksityisellä ja asun pienellä paikkakunnalla, jonka terveyskeskuksesta huonoja kokemuksia eikä täällä ole edes erikseen mitään gynekologia. Minulla on kerran aiemmin ollut selvät bakteerivaginoosin oireet ja vielä erittäin voimakkaat ja häiritsevät sellaiset, mutten käynyt lääkärissä enkä hoitanut edes käsikauppalääkkeillä, mutta silti vaiva ajan myötä hävisi.
Ehkäpä tuo bakteerivaginoosiksi luulevasi olikin jotain lievempää joka parani itsekseen. Yleensä bakteerivaginoosi pahenee ja pahimmillaan leviää kohtuunkin ja voi aiheuttaa jopa lapsettomuutta. Siksi jos on oireita ja epäilee tulehdusta, kannattaa käydä lääkärissä. Terveyskeskuslääkärikin ja -laboratorio pystyvät diagnosoimaan tulehduksen ja saat reseptin kunnolliseen lääkitykseen. Kun tulehdus on poissa, ennakkotorjunta hoituu noilla em. tuotteilla. Itse käytän harvakselleen Lactal Balanc'ia ja pesen muutaman kerran viikossa Seba Medillä (ei sisältä).
- nyt papa pyytämäään
tk lääläriin aika ja pyydät papa koetta että epäilet tulehdusta .siitä saat siten varmuuden ja hoidon.ei mene itekseen ohi.haju muhii kunnes hoidettu.pitää se papa tehdä hajuhaitoista,haista ei saa terveessä alapäässä.
- EiAcoa
Olen käyttänyt vuosia alapesuun apteekin SebaMediä. Yhtä kauan on nivusten sienitulehdus minua vaivannut. Miten on, altistaako tämä pesuaine mahdollisesti. Onko kokemuksia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6131600Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44857Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl485739Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll12701- 45652
- 41614
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin29548- 31516
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE160494