Olen 12 v. tyttö ja tahtoisin kovasti siperian maaoravaa. Olisi siis vähän kysyttävää neroille...♡.♡
1. Olen nyt yläasteella, ja maanantaisin olen koulun ja talleilun takia yleensä poissa kotoa klo 7-20.30. Mitä voisin tehdä, että kurre saisi ruokaa ja seuraa, jos niitä olisi siis yksi poika, vai pitäisikö tuolloin ottaa kaksi?
2. Huoneessani on posliininukkeja, kankaalle tehtyjä tauluja ja paljon irtaintilpehööriä, kuten Schleichejä ja matkamuistoja, eikä kotonamme olisi tod. näk. vapaata kurrehuonetta...
3. Miten paljon ja usein oravaa pitäisi ruokkia ja juoksuttaa?
4. Kotonamme on 8 v. bichon frise, tulisivatko toimeen?
5. Voiko oravalla käyttää pikkuisia valjaita, jos sen tahtoo viedä ulos, eikä olisi häkkiä..?
5. Kuinka leveitä ja pitkiä ne ovat? Voiko niille ostaa gerbiilin mökkejä yms.?
Siperian maaorava :/
Kurrelover
1
197
Vastaukset
- Kurrelover
Tarkoitan siis, että oravalla olisi sisällä häkki, muttei ulkona.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1166166Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto605109SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun604228SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963819Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost113604Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1193151SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522536Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352469Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat642217Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val231561