Jos vain joku sattuis tietää tai tuntemaan sitä joka pitää kauppaa kaptensgatanilla niin kertokaahan terveisiä hänelle. Olisi paljon puhuttavaa..
Vastaukset 5
- linnanvempula.
se on istumassa ja pitkään.
- nyfiken
Mistä mahtaa olla kysymys? Uteliaisuus heräsi.
- SejonkaHÄN-muistaa kyllä
Tosiaankin haluaisin selvittää asiat perin pohjin tämän miehen kanssa, jos joku tuntee hänet niin kertokaahan hänelle ettei muistella vanhoja.
- Muistan hyvin
Taian tietää kenestä on kyse eli Anna-Birkit hän oli Tukholmasta
ja hoiti pientä pisnestä myymällä itseään ruotsinlaivoilla.
Moni laivoissa matkustanut muistaa tuon hyvin sillä siitä seurasi
aina tippuri. - Anne-Marie D
Minä muistan hyvin tuon tippuripesän moni Ahvenanmaalainen huoripukki
sai häneltä tipparin ja senkkarin päälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 138866
Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.
Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?83718- 58676
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha83659Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät55571Hyvää yötä
Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!26553Kuhan lie kuollu auto-onnettomuudessa kylillä?
Joku nuorimies löytyny kuolleena kylän liepeillä ulos ajetusta autosta.Kenen poikahan lienee?4523- 152471
Missähän pöytäkirja viipyy, taas?
Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett41464- 42459