Pyhäjärven menestyjäyritykset

lista 700

http://www.kauppalehti.fi/5/i/yritykset/menestyjat/lista.jsp?id=1&maakunta=17&kunta=0&toimiala=0


2 Pyhäsalmi Mine Oy Pyhäjärvi 159.43 60.33 76.0 80.7 93
69 Jus-Kar Oy Pyhäjärvi 0.97 0.17 45.0 78.6 83
237 Veljekset Silvennoinen Oy Pyhäjärvi 0.93 0.07 15.4 85.6 72
266 Pyhäsalmen Metallityö Oy Pyhäjärvi 0.92 0.06 27.9 68.5 70
269 Pyhäsalmen Rakennus Oy Pyhäjärvi 1.34 0.18 18.2 84.7 70
358 Aurinkoranta-Koti Oy Pyhäjärvi 1.34 0.20 26.1 45.4 65
574 Lameltec Oy Pyhäjärvi 1.22 0.09 34.7 50.2 55
635 Pyhäsalmen Auto- ja traktorihuolto Oy Pyhäjärvi 3.00 0.07 33.6 34.2 52
1-8 / 8 kpl


Tilinpäätöstiedot ajalta: 03/2012 - 09/2013
Lista päivitetty: 20.09.2013

Maakunnan menestyjien liikevaihdon alaraja on 0,5 miljoonaa euroa. Menestyjät laitetaan paremmuusjärjestykseen KL-pisteiden avulla. KL-luokituspisteet lasketaan usean eri tunnusluvun pohjalta: yritys on menestyvä, jos sen kannattavuus, vakavaraisuus sekä maksuvalmius ovat yleisesti hyvässä kunnossa. Luokituksessa käytetyt tunnusluvut on pyritty valitsemaan mahdollisimman toimialariippumattomasti. Jos pisteet ovat yhtä hyvät, sijoitetun pääoman tuotto ratkaisee.

Listaus päivittyy reaaliaikaisesti sitä mukaa, kun Balance Consulting saa uusia tilinpäätöksiä käsiteltäväksi. Tämän vuoksi listaus ei välttämättä ole jatkuvasti kattava.

Sivun alkuun
Tulostusversio

19

615

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mukavaa kun on menestyviä yrityksiä, nostan pipoa !!

    • kahveetunnilta

      Mäne töihin siitä nostelemaan turkishaalareitasi!!

      • listalta?

        Katsoin listan, ja kas kummaa...menestyjiähän ovat ihan muut, kuin oletin, kaivosta lukuunottamatta.

        Missä ovat ....muut ---- yritykset?


    • varjopuolia.

      Taloussanomat .fi kertoo taas jotain muuta.

    • laajennuskatse

      Laita hakusivun osoitelinkki, niin nähdään.

      • kiinnostavaako?

        Googlaa,,, talousanomat .fi


      • fi.kirjautuminen
        kiinnostavaako? kirjoitti:

        Googlaa,,, talousanomat .fi

        Talousanomat vaatii kirjautumisen, jotta hakusanoilla voi hakea esim protestilistalta Oulun talousalueen- yritysuutisia.
        Kun ilmeisesti voit kirjautua, niin olisitko niin ystävällinen, ja laittaisit linkkisivuston osoite copyna tänne, niin voin tyydyttää uteliaisuuteni.
        Ja sadat muutkin, ne ei vaan kehtaa paljastaa kiinnostuneisuuttaan.
        Palvele lukevaa yleisöä, kiitos.


    • teehemmo

      Missäs oli kahveetunti hemmon yritys? Liekkö pedofiilillä yritystä onkaan? :)

      • S.V. Rahikainen.

        Tavallaan se on yritys tavallaan ei.


    • , , ,

      el bimbot baanalla!

    • ei syytä juhlia?

      Kaupungin pääosin omistama lentokenttäyhtiö varmaan liikevaihdon kasvuprosentilla mitattuna on suurin nousija aikavälillä 2011-2012. Liikevaihto on noussut 8040 % eli 10 eurosta (2011) 814 euroon (2012).

      814 euron liikevaihdolla yhtiö on tehnyt persnettoa 64035,92 euroa, joka lienee jonkin sortin Suomen ennätys alallaan.

      • mustapakka

        persnettoa ei voi olla kun ei ole ollut tulojakaan(kirjattu)


      • pärjäävätkö
        mustapakka kirjoitti:

        persnettoa ei voi olla kun ei ole ollut tulojakaan(kirjattu)

        listalla näkyy olevan useita kaivoksen alihankkijoita, mitenhän heillekin käy kun kaivos loppuu


    • nuoret maksaa,

      Jäävät eläkkeelle,,luulisin,5 vuoden sisällä jää aika paljon.

    • 352341451

      Selänteen 5-vuoden turva päättyy nyt vuodenvaihteeseen. Miten paljon irtisanotaan Pyhäjärveltä? Varmaan aika paljon, kun eihän täällä ole kunnon tk:kaan, kun itse suljetuttivat sen "homeen" takia...

      Jos irtisanomisista olisi julkisesti puhuttu aiemmin, niin ei olisi tullut niin kovaa hätää väkisellä lähteä meuhkaamaan uuden tk:n perään... Katkokaapa, niin koko tk jää haaleaksi unelmaksi, kun palvelut keskitetään Haapajärvelle!

      Kiitos UusKepulaisten.

      • Asioita seuraava

        Ei ketään irtisanota.
        Maaseutukuntien ongelma ollut ja tulee olemaan mistä saada nyt ja tulevaisuudessa osaavaa, motivoitunutta, paikkakunnille sitoutuvaa työvoimaa.
        Millään 5 v tms. työsuhdeturvilla ei ole mitään merkitystä. Jos palvelut kuihtuu, niitä joudutaan keskittämään tms., osasyynä tähän on se että kun ei saada työvoimaa. Ja toiseksi valtiohan voi toimillaan, päätöksillään tehdä mitä vain. Näitä päätöksiähän odoteltu jo pitkään.
        Mitä tk:n homeeseen tulee, se tutkittu ulkopuolisten tahojen toimesta ja tutkimustulokset karua luettavaa.
        "Tk jää haaleaksi unelmaksi, kun..." No käy pyörähtämässä tk;n tontilla. Väistötilat (parakit) nousemassa paikoilleen, toiminta palaa Pyhäjärvelle. Uutta terv.keskusta suunnitellaan, siitähän päätös jo tehty vaikka jokunen taho siitäkin valittanut.
        Eiköhän lopeteta tämä turha vouhotus, villitseminen ja ennenkaikkea valitus terv.keskuksen asioiden suhteen.
        Kunnan, kuntien kannattaisi antaa itsestään hieman positiivisempi kuva ainaisen riitelyn sijaan. Ehkä tämä olisi myös positiivinen merkki ihmisille jotka maalaiskuntiin ajattelisivat tulla töihin ja muuttaa asumaan.


    • potilas.

      Mitäs tuosta, virheitä sattuu kenelle vain.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      126
      6400
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      376
      6195
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      71
      6183
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3992
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      148
      2415
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2355
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      131
      1456
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      13
      1299
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      187
      1128
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      64
      960
    Aihe