kenet se Kim Sainio sitten jätti

tuon onnettoman marin takia, jos se siis on tottakaan, että noin vain ottaa ja jättää edellisen ämmänsä

mahtaa marilla olla hyvä mieli, kun on saanut miehen jättämään toisen ämmän, jos se on tottakaan
132701
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

eikös se kim ollut varattu, ennenkuin lisääntyi tämän mari-takkutukan kanssa?

Äänestä

Mari muuten ei osaa pukeutua. Nytkin on kotiäidin vaatteissaan ja itse tekemässään "kampauksessa" tv:ssä. Taisi tuotannon rahat mennä julkkiksiin (eli Andyyn) ja piti ottaa matalampi palkkainen kaikki ohjelmat vetävä juontaja kehiin.

Äänestä
  • alkaa-sanan perään tulee verbistä lyhyt muoto... joka BB:n juontotehtävissä ja mariparan tulisi edes siihen kyetä.

    Äänestä

Elina Viitanen oli nätisti pukeutunut lähetyksissä. Oli yleensä aina mekko päällä. Mari on pukeutunut ihan arkisesti tiukkoihin farkkuihin.
Elina oli kyllä ihan Ok juontajana.
Tukka oli lähetyksessä, kuin olisi ollut lentoon lähdössä.

Äänestä
  • kuka on Elina V. Mistä se oli temmattu juontamaan?

    Äänestä

  • todella noloa esitellä reisien pahkuroita

    Äänestä

  • Elinan piti olla aina hihattomassa paidassa että tatskat näkyi :D

    Äänestä

Marin koulutus?

Yo-todistuksen arvosanat ja aineet?

Äänestä
  • No anteeks että se ei oo mikään missin veroinen. Niitähän juontaa joka oksalla. kun on missin paperit niin varmaan pääsee juontamaan Änkyti, änkyti. Niinkuin se Susannakin. hävetti oikein.

    Äänestä

Missit ja juontajat pitäis nyt viimeinkin tajuta eri lajikkeiksi ja täten pitää visusti erillään.

Missillä tyhmyys, sössötys jne lahjattomuus on vain plussaa, kun riittää että on kaunis & höynäytettävissä oleva hömelö tai pikemminkin pikkunättisievä, muuta ei tarvitse.

Nuhteettomuus ja mainekin nykyään aivan liikaa vaadittu.

Juontajalla taas riittää siedettävä, siisti ja asiallinen ulkonäkö ja verbaalinen osaaminen eli kaunis/komea ei tarvitse olla ja vaikka oliskin niin silti se tekninen osaaminen tärkeintä.

Äänestä

Kim sainio on ihana

Äänestä

Kim on parasta mitä on bb ssä

Äänestä
  • Tyhjäkatseinen kaiken tietävä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuka jätettiin? kirjoitti:

tuon onnettoman marin takia, jos se siis on tottakaan, että noin vain ottaa ja jättää edellisen ämmänsä

mahtaa marilla olla hyvä mieli, kun on saanut miehen jättämään toisen ämmän, jos se on tottakaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu