jos ostan pleikkariin ulkoisen kovalevyn (esim. http://www.citymarket.fi/shop/fi/kcitymarket/playstation-3/250gt-kovalevy--kiinnityskannatin-2450690--malli )
pystyykö tohon kovalevylle sitten asentaa pelejä, kun jostain luin että pelejä ei voi asentaa ulkoiselle kovalevylle? jos jollakin on jotain kokemuksia noista ulkosista kovoista niin vois kertoo. kiitos
pystyykö tohon kovalevylle sitten asentaa pelejä, kun jostain luin että pelejä ei voi asentaa ulkoiselle kovalevylle? jos jollakin on jotain kokemuksia noista ulkosista kovoista niin vois kertoo. kiitos
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tuo esimerkkisi on sisäinen kiintolevy ja aika kallis kokoisekseen, tuohon hintaan saa jo 500 GB levyn, pari kymppiä lisää niin saat jo 1TB levyn (1000 GB).
Ps3 levypelejä ei tosiaan voi asentaa edes sisäiselle kiintolevylle.
Xbox 360 on tässäkin asiassa edelläkävijä.
"Xbox 360 on tässäkin asiassa edelläkävijä."
Miten esim. GTA V asennus Xbox 360 onnistuu, pitää kikkailla usb-muistin kanssa jos haluaa edes hiukankin miellyttävän pelikokemuksen.
PS3 sama peli asennetaan yhdeltä bluray-levyltä kokonaisuudessaan sisäiselle kiintolevylle.
Ei Ps3 kiintolevylle voi asentaa peliä, vain pelitietoja mutta levyä tarvitaan pelin pyöritykseen.
Eli tuo sun väittämä ei pidä paikkaansa.
Xbox 360 ei tarvitse pelinpyöritykseen levyä.
kiitos vastauksista. aattelin ostaa jonkun 500 gb levyn. eli jos joku vois laittaa tänne jotain linkkejä tollasiin 500gb kovalevyihin jotka toimis ps3:lla niin olisin ikuisesti kiitollinen.
Linkki,esim:
http://www.jimms.fi/tuote/WD7500BPKT
Samantien vähän isompi, löytyy varmasti muitakin, tossa nopea ilmainen toimitus.
käykö tälläinen http://www.verkkokauppa.com/fi/product/50616/cntdx/Western-Digital-Scorpio-Blue-500-GB-5400-RPM-2-5-SATA-II-kov
Ostin GTA v PS3 Selle mutta tila ei riitä? Jos laitan ulkoisen kovalevyn niin toimiiko se?
Jaa, jollakin taas ei totuus kelpaa kun miinusta on antanut, pitäisiköhän valehdella sitten.
Ps3 voi asentaa pelit kiintolevylle- NOT.
Voi jos lataat netistä herranjestas olisin kans kiinnostunu tietää saaks tuoho ps3 teran kiintolevyy itel on 320zebee vaik voihan noit poistella ja loudailla uuvelleen mut joku peli voi vaatii jo melkee 20gigaa nii tollane 320kit on aika pieni.
Kyllä ps3 toimii terakovot ja isommatkin, itselläni käytössä tämä:
http://www.verkkokauppa.com/fi/product/26780/dckmq/WD-Blue-1-TB-5400-rpm-2-5-SATA-kannettavan-kovalevy-SATA-vay#BVRRWidgetID
Ja tosiaan jos joku tarvitsee apua etsinnöissä niin kysykää toki :)
Löytyykö esim prismasta ulkoista kovalevyjä ps3:elle
Oisko tämä hyvä? https://www.verkkokauppa.com/fi/product/36035/cxmtg/Verbatim-Store-n-Go-500-GB-USB-3-0-ulkoinen-kovalevy-musta