Madonna-aiheinen uni

Gayboiga

Näin viime yönä Madonnasta unta.

Madonna oli tulossa konsertoimaan korvessa sijaitsevaan lapsuudenkotiini, pientilalle. Muistan että läheinen jokiranta oli yhtäkkiä muuttunut paljon korkeammaksi ja pidemmäksi ja sinne oli ilmestynyt tällainen stadionin katsomo. Katsomossa oli joitain kuntosalilaitteita ja kävin niitä käyttämässä katsomon ollessa vielä tyhjillään.

Jossain vaiheessa kävin päärakennuksessa häätämässä sinne pesiytyneen murtovarkaan ja kävin kirjastossa, joka oli jotenkin erään ulkorakennuksen yhteydessä, lukemassa sarjakuvia.

Luin niin pitkään, että konsertti ehti alkamaan. Madonnan lava sijaitsi kuivurissa ja näkyi avoimesta ovesta yleisöön jota oli koko pelto ja mainittu ranta täynnä. Madonna lauloi ainakin Like a Prayerin ja Material Girlin. Tosin kuivuri jossain vaiheessa muutti muotoaan keskiaikaiseksi linnaksi, jonka portista lava näkyi.

Jossain vaiheessa joku pojannulkki kusaisi jaloilleni ja annoin sille selkään.

Ajoin myös karannutta sikaa takaa pimeässä.

Sitten Madonna kierteli yleisössä ja halusi nähdä suomalaisia levyjä. Joku antoi hänelle Dingon Kerjäläisten Valtakunta-vinyylin ja Madonna kaatoi sen päälle siirappia.

Myöhemmin olin Madonnan kanssa samassa huoneessa ja sängyssä mutta uni muuttui niin graafiseksi että yksityiskohdat jääköön...

Yön jälkeen Madonna passitti minut matkoihini ja antoi erolahjaksi suuren hiotun timantin.

1

1408

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • he te ro

      Koita eheytyä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      64
      3225
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3087
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2447
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      99
      2180
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1903
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1800
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1616
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1405
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1290
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      81
      1132
    Aihe