Helppiä

Hiireni sai eilen 8 poikasta joista karsin 3 pois.Nyt emo on kantanut nämä loput 5 ulos pesästä eikä ole kiinostunut niistä.Onko muuta vaihtoehtoa kun lopettaa koko poikue?
2180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei missään nimessä saa lopettaa poikuetta. Munki yks hiiri teki 8 poikasta. Mut annettiin vaan olla. Ja ei sun tartte siitä huolehtii . Ja meillä kuoli 3 hiirtä.







Ja muista et saa lopettaa poikuetta vaikka se ei välittäis.

Äänestä

Ai miksi ihmeessä ei saisi? Aika julmaa kyllä jättää raukkoja hengiltäkään kitumaan. Tosin viesti on sen verran vanha, että ovat varmaan olleet hiiritaivaassa hyvän aikaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kfkfkfkfk kirjoitti:

Hiireni sai eilen 8 poikasta joista karsin 3 pois.Nyt emo on kantanut nämä loput 5 ulos pesästä eikä ole kiinostunut niistä.Onko muuta vaihtoehtoa kun lopettaa koko poikue?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu