Tamperella pariskunta +40

Alustava kysely

Hei Olisips kiva kun löytyisi joku mukava pariskunta kaveriksi illanviettoihin ja ehkä lomareissuillekkin? Lapset on jo omillaan ja tykätään rennosta ei niin hifistelymeiningistä. Hyvä ruoka maistuisi ehkä myös paremmalta seurassa ?
Välillä sitä kaipaisi joo seuraa muistakin kuin toisistamme ja mietimme tässä että löytiskohän Tampereelta pariskuntaa jota voisi silloin tällöin kutsua seuraksi syömingeihein ym tapahtumiin tai vaikkapa sienimetsäretkelle ? Omalla kaveripiirillä kun tuntuu jo jostakin syystä ikä painavan eikä spontaaneihin irtiottoihin tunnu intoa riittävän =).
Meillä naispuolinen on vilkkaampi ja pitää myös livekeikoista ja urheiluintoista miestä saa joskus maanitella mukaan joten ei haittaisi jos olisi samanhenkinen mies siinä miehelle juttuseurana ja naiset voisi vähän fiilistellä musiikkiakin? Himmataan jo kuitenkin molemmat ylenmääräistä kännäämistä.

0

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Rakas

        Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
        Ikävä
        54
        2428
      2. Pidit itseäsi liian

        Vanhana minulle? Niinkö?
        Ikävä
        62
        2322
      3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

        1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
        Maailman menoa
        15
        1810
      4. Joko olet luovuttanut

        Mun suhteen?
        Ikävä
        62
        1622
      5. Haluaisitko oikeasti

        Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
        Ikävä
        52
        1582
      6. Mitä se olisi

        Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
        Ikävä
        41
        915
      7. Toivoisitko

        Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
        Ikävä
        111
        837
      8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

        Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        118
        787
      9. Sotekeskus

        Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
        Ähtäri
        33
        758
      10. Sinunkin pitää jättää

        Se kaivattusi rauhaan.
        Ikävä
        40
        713
      Aihe