Mopon nopeus

Sanooko poliisit mitään jos mopo kulkee 90kmh tai yli. Tuleeko sakot, lähteekö kilvet vai mitä?
450
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei tule mitään jos vetää batman puku päällä.

Äänestä

Tulee moottoripyöräverot siltä ajalta kun olet mopon omistanut, lähetee kilvet, sakkoja tulee, maksut siitä kun mopo laitetaan vakio nopeuksiin. Mutta ei ne poliisit sitä huomaa jos et kurvaile täysillä keskellä taajamaa :)

Äänestä

poliisi onnittelee mitä kovemman vauhdin saat mopostasi irti, jos saat maagisen 100 km/h rajan rikki, he laittavat postissa diplomin sinulle tulemaan.

Äänestä

Nauti kyttäjutustasi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


90kmh? kirjoitti:

Sanooko poliisit mitään jos mopo kulkee 90kmh tai yli. Tuleeko sakot, lähteekö kilvet vai mitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu