Oltiin viime viikko ko. hotelissa Sidessä ja petyimme tosi pahasti hotellin baarimikkoihin. Baarissa työskenteli kaksi nuorehkoa miestä ja kumpikin huijasi rahastaessaan juomista ja ruuasta. Voitteko kuvitella, että kyseisessä paikassa jouduimme maksamaan viini pullon jota emme edes tilanneet 120 tl. Oluttuoppi maksoi 13 euroa. Ilmeisesti eivät ole laskutaitoisia kavereita. Side sinänsä aivan ihana kohde mutta en suosittele kenellekään tuota hotellia.
Adora Garden hotelli Sidessä
7
401
Vastaukset
- vihainen 41
Miksi ette tehneet valitusta johtajalle,onhan niissä laitoksissa joku vastuussa ?
- ...
Voin kuvitella aivan mainiosti kyseisen asian. Turkki on takaperoisin maa jossa olen koskaan käynyt.
- Lenni2
Kyllä yritettiin vaikka mitä, johtaja oli kuulemma valinnut viinin. Tilanne kärjistyi jo niin pahaksi isäntäväen humalatilan vuoksi, että katsoimme parhaaksi vain maksaa viini. Hotellin ravintolaa emme sitten käyttäneetkään enää loppu lomasta. Siinä menettivät heiltä maksavat asiakkaat.
- Truu
Hyvä kun täältä saa vinkkejä, et minin kannattaa mennä ja mihin ei. Tuon hotellin ain akin kierrän kaukaa ja taitaa aika kaukana rannalta ollakkin.
- terse1
Mekin huomasimme saman emmekä suosittele kenellekkään ko. hotellia.
- Janne
Meillä ihan erilaiset kokemukset kyseisestä hotellista. Ystävällinen ja huolehtiva henkilökunta, nimenomaan erityisesti nämä kaksi mukavaa nuortamiestä. Olut maksoi n. 3€.. Onko käynyt mielessä, että mitähän sitä tuli itse tehtyä väärin, kun tuollaisen kohtelun sai (jos ylipäänsä oikeasti edes sai)?
Meille henkilökunta tarjoili pientä suolapalaa, kun illasta istuskelimme aulabaarissa, maistattelivat paikallisia liköörejä yms. Ja siitä ei varmasti ole kiinni, että olisimme rahamme sinne jotenkin erityisen paljon tuhlanneet.. Kerran söimme, ja illalla kukin joi korkeintaan kaksi juomaa.
Katkeria vanhoja ämmiä taitaa olla ketjun aloittajat, jotka eivät saaneetkaan mokkakikkeliä ja turkkilaista lempeä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16121664Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant438410Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va556135SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1765752Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294786Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124467HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.764391Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm784177"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1071603